Минув рік і вісім місяців. Кабмін нарешті прийняв всі необхідні підзаконні акти для запуску закону про інвестнянь
Кабмін прийняв всі необхідні підзаконні акти для реалізації «закону про інвестнянь». Вперше про введення в Україні такого механізму президент Володимир Зеленський заявив ще у січні 2020 року, під час економічного форуму в Давосі.
«Кабінет міністрів прийняв всі необхідні підзаконні акти для практичної реалізації закону про інвестнянь. Тепер потенційні інвестори можуть подавати відповідні заявки», — йдеться у повідомленні Міністерства економіки.
Так, уряд затвердив Порядок ведення Реєстру інвестиційних проектів зі значними інвестиціями та перелік відомостей, що входять до нього.
«Мінекономіки розробило цілий ряд підзаконних актів для імплементації норм закону, щоб процес відбору інвестиційних проектів та надання державної допомоги відбувалися прозоро і зрозуміло. Уже бачимо активність бізнесу як вітчизняного, так і зарубіжного. Загальні оголошені інвестиції становлять понад $1,3 млрд. Основні галузі - агропереробка, виробництво, логістика, транспорт і туризм», — повідомила заступник міністра Ірина Новікова.
Закон про держпідтримку інвестпроектів зі значними інвестиціями в Україні був прийнятий у грудні 2020 року. Зеленський підписав його у лютому 2021-го.
У березні 2021-го Верховна Рада додатково приймала зміни в податкове і митне законодавство, необхідні для імплементації «закону про інвестнянь».
Закон про держпідтримку інвесторів (інвестнянь), зокрема, передбачає підтримку проектів із інвестиціями понад 20 млн євро. Серед обов’язкових вимог до проектів — не менше 80 робочих місць із зарплатою, яка буде більше середньої в регіоні реалізації інвестпроекту на 15%.