Інвестняні Зеленського. Президент підписав закони про податкові та митні пільги

25 березня 2021, 18:13

Президент Володимир Зеленський підписав закони № 1294-IX і № 1293-ІХ, які надають податкові та митні пільги великим інвесторам.

Президент Володимир Зеленський підписав ініційований ним закон, який до 1 січня 2035 року звільняє від оподаткування ввізним митом устаткування та обладнання, яке буде ввозитися в Україну для реалізації інвестпроектів.

Відео дня

Про це повідомляє прес-служба президента.

«Зазначені податкові пільги надаються за умови, що ввезені товари виготовлені не раніше ніж за три роки до дати їх ввезення в Україну, не були у використанні, а також не відбуваються з держави-окупанта, або держави-агресора, або з окупованої території України» , - йдеться в заяві.

Передбачається, що перелік та обсяги ввезення таких товарів затверджуватимуться Кабміном разом з висновком спеціального інвестиційного договору.

Також президент підписав ініційований ним закон, який передбачає, що до 1 січня 2035 року звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення в Україну обладнання, комплектуючих виробів до нього, що ввозяться для реалізації інвестпроекту зі значними інвестиціями.

«Також звільняються від оподаткування податком на прибуток підприємств інвестори, які є стороною спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону України" Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями ", за умови, що цей прибуток отримана в результаті виконання такого договору», - повідомляється на сайті президента.

Звільнення від податку на прибуток передбачено протягом 5 років після введення об'єкта в експлуатацію.

«Обов'язковою умовою застосування звільнення від оподаткування є виконання інвестором зі значними інвестиціями своїх зобов'язань за спеціальним інвестиційним договором», - йдеться в повідомленні.

Також закон дозволяє органам місцевого самоврядування станом на 1 січня 2035 зменшувати ставки земельного податку та орендної плати за землю державної та комунальної власності. Крім цього він дозволяє звільняти від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються в рамках реалізації інвестпроектів.

Нагадаємо, що 2 березня Верховна Рада проголосувала за внесення змін до Податкового кодексу України (законопроєкт № 3761) і Митного кодексу (№ 3762), які необхідні для імплементації закону про інвестиційних нянь.

У лютому 2021 року Кабмін уповноважив Офіс по залученню і підтримці інвестицій (UkraineInvest) супроводжувати проекти зі значними інвестиціями.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X