Милованов про «інвестиційну няню»: Це договір з урядом про конкретні умови вкладення коштів

28 січня 2020, 06:12

Ідея «інвестиційної няні» полягає в підписанні інвесторами договору з урядом України про конкретні умови, в разі порушення яких Кабінет Міністрів буде відповідати в міжнародних судах.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов в ефірі Свободи слова на ICTV.

«Ідея „інвестиційної няні“ полягає в тому, що уряд України підписує конкретні умови з інвестором і таким чином уряд України буде відповідати в міжнародних судах перед інвестором за порушення, ну і інвестор також буде відповідати перед урядом України — це дзеркальний договір», — пояснив Милованов.

Відео дня

Міністр упевнений, що таким чином держава показує іноземним та українським інвесторам, що вона готова забезпечити верховенство права.

Милованов додав, що паралельно з цим повинна реформуватися судова і правоохоронна системи для вироблення довіри до них.

«Мова йде про право підписати договір. Сьогодні закон не дозволяє Кабінету Міністрів підписати окремий договір. Міжнародні договори ми підписуємо? Це те ж саме, адже ми ж підписуємо з міжнародними фінансовими організаціями, а це великий інвестор. МВФ — це міжнародний договір? Це індивідуальна міжнародна угода з великим міжнародним інвестором. З ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку — ред) і Світовим банком ми підписуємо договори? Так, і тепер ми говоримо, що будь-який великий інвестор, не тільки міжнародні фінансові організації, отримає право підписати договір з урядом», — розповів Милованов.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, що українська влада підготувала програму «Інвестиційна няня», щоб стимулювати іноземні компанії інвестувати в Україну. В ході виступу він зазначив, що пропонує всім «стати акціонерами успіху нової України».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X