Інших умов РФ не отримає. Яценюк парирував Кремлю, що відмовляється від реструктуризації

17 вересня 2015, 11:07
У четвер, 17 вересня, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк знову запропонував владі Росії прийняти умови реструктуризацію комерційного зовнішнього боргу, узгоджені з комітетом міжнародних кредиторів

При цьому Яценюк зазначив, що інших умов реструктуризації Росії запропоновано не буде. "Кращих умов реструктуризації для Росії не буде. Або приймаєте ці умови, або інших умов РФ не отримає", - заявив прем'єр, представляючи у Верховній Раді пакет законопроектів щодо реструктуризації боргу, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

При цьому він зазначив, що Росія залишається єдиною країною, яка виступила проти реструктуризації, і вимагає повного погашення боргу, тоді як МВФ і всі країни G-7 підтримали угоду з кредиторами.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько повідомила, що Кабінет міністрів після остаточного узгодження і оформлення пропозиції про реструктуризацію єврооблігацій направить одночасно всім їх власникам, у тому числі і власникам так званих "російських" дворічних єврооблігацій на 3 млрд дол.

27 серпня голова Міністерства фінансів України Наталія Яресько повідомила, що Україна домовилася про списання $3,8 млрд боргів з $19,3 млрд.

Крім списання 20% заборгованості, Київ також домовився про продовження термінів погашення на чотири роки і встановив новий купон в розмірі 7,75% по паперах з усіма термінами обігу.

Відразу ж після новин про успішну операцію Російська Федерація в особі російського міністра фінансів Антона Сілуанова заявила, що не буде брати участь в реструктуризації боргу України.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк закликав Росію, яка єдина з країн відмовилася вітати домовленості України з кредиторами про реструктуризацію боргу, що передбачають списання 20% основної суми, наслідувати приклад комітету кредиторів.

Однак Росія навідріз відмовилася приєднуватися до рішення міжнародного клубу кредиторів про списання частини боргу України.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X