Іноземцям полегшили підприємницьку реєстрацію в Україні

30 січня 2018, 17:37

Міністерство юстиції спільно з експертами Офісу ефективного регулювання (BRDO) та членів фінансово-правового комітету Асоціації ІТ-України спростили іноземцям реєстрацію фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Про це повідомили в Офісі ефективного регулювання.

Зазначається, що для реєстрації ФОП іноземцям більше не потрібна посвідка на проживання, а адреса місцезнаходження може бути підтверджена іншими документами – наприклад, договором оренди нерухомості, що знаходиться в Україні.

Відео дня

Це суттєво спрощує співпрацю українських компаній з іноземними громадянами як із фізособами-підприємцями.

Зазначимо, що раніше для того, щоб підприємство мало можливість укласти договорів з іноземцем-ФОП, він повинен перебувати в Україні на законних підставах та бути зареєстрованим як фізособа-підприємець.

Іноземець був зобов’язаний подати заяву про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем, яка містить графу - місце проживання/місцезнаходження фізичної особи-підприємця.

Реєстратори трактували дане положення як обов’язок іноземця мати зареєстроване місце проживання, що у свою чергу вимагало наявності посвідки на тимчасове проживання. Таким чином, іноземці не мали можливості відкрити ФОП в Україні без отримання посвідки на проживання.

Наразі випущено роз’яснення щодо визначення цього пункту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X