Іноземний радник Порошенка назвав підвищення мінімальної зарплатні "неприємним сюрпризом"

28 жовтня 2016, 17:11
Підняття мінімальної зарплатні вдвічі виявилося неприємною новиною, про яку не знали ні радники, ні міжнародні партнери

Про це заявив співголова Стратегічної групи радників Лешек Бальцерович, пише УНІАН.

За його словами, ніхто із радників не знав про рішення Кабміну, тож вони не мали можливості ознайомитися з калькуляцією, на яку спирається це рішення.

Відео дня

Це, за словами Бальцеровича, вже другий неприємний сюрприз від Кабміну. Першим було продовження мораторію на продаж сільгоспземель.

"Я не проти того, щоб було менше бідних людей. Але бідність усувається шляхом економічного зростання, а прискорення зростання потребує прискорення реформ", - зазначив Бальцерович.

Одразу виникає кілька суттєвих питань, зауважив Бальцерович.

По-перше, як це вплине на видаткову частину бюджету? По-друге, що буде з пенсійною системою і тіньовою економікою?

"Це важливо, щоб рішення приймалися не раптово, а спиралися на калькуляцію, і щоб цю калькуляцію можна було назвати професійною", - зауважив він.

Також радник зазначив, що був вкрай здивований пропозицією голови Державної фіскальної служби про підвищення мінімальної зарплати більше ніж на 100% без всякого виправдання.

"Здається, що це змагання в популізмі всередині самого уряду", - сказав Бальцерович. Він підкреслив, що скорочення бідності в майбутньому не може бути гарантовано без збалансованого бюджету, зниження інфляції і поліпшення бізнес-середовища.

Раніше повідомлялося, що глава українського уряду Володимир Гройсман пообіцяв збільшити мінімальну зарплату до 3,2 тис. грн з 1 січня 2017 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X