Іноземний радник Кабміну розповів, що чекає на Україну після відкриття ринку землі

7 листопада 2016, 18:54
Щороку Україна отримуватиме від скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення близько $1,5 млрд, зауважив стратегічний радник міністра фінансів Іван Міклош

"За оцінками Світового банку, у вас величезний потенціал. Якщо ринок землі буде відкритий, щорічний економічний ефект для України становитиме близько 1,5 млрд дол. у формі додаткових інвестицій, доходів власників землі і так далі", - наводить його слова УНІАН.

Відео дня

Міклош наголосив, що український уряд розуміє це і підтримує ідею відкриття земельного ринку, але виступає за те, щоб це відбувалося поступово.

"Прем'єр-міністр пропонує, щоб був прийнятий закон, який створив би умови для поступового впровадження ринку землі... Зараз ми створюємо робочу групу за участю представників Мінагропроду, Мінекономрозвитку, Світового банку, українських експертів з Національної академії наук", - сказав радник.

На думку Міклоша, група експертів, які стверджують, що скасування мораторію призведе до обезземелення селян і скупки землі зарубіжними компаніями, помиляються. При цьому він запропонував пригадати досвід Словаччини, де протягом 10 років діяв мораторій, який два роки тому скасували і нічого "схожого не сталося".

"Тільки 5-7% земель перебувають у власності іноземців", – сказав Міклош, додавши, що ринок землі сприяє залученню значних інвестицій в економіку. За словами стратегічного радника, іноземний інвестор, бажаючий купити українську землю, повинен створити в Україні легальну компанію, яка буде здійснювати свою діяльність на законних підставах.

Окрім того, на його думку, далеко не всі селяни почнуть за безцінь продавати свої паї.

Показати ще новини
Радіо NV
X