Іноземні інвестори розказали, чого очікують від президента Зеленського

25 квітня 2019, 16:06

68% іноземних інвесторів очікують результатів парламентських виборів та формування нового уряду

На думку іноземних інвесторів, новообраний президент в першу чергу має продемонструвати ефективні заходи боротьби з корупцією, призначення реформаторів з високою репутацією на ключові державні посади, а також відокремлення політики та бізнес-інтересів через обмеження впливу олігархів.

Відео дня

Про це свідчать результати опитування іноземних інвесторів, яке Європейська бізнес асоціація, інвестиційна компанія Dragon Capital та Центр економічної стратегії провели у квітні 2019 року.

В той же час відхилення від західного геополітичного вектору розвитку країни, підрив засад антикорупційної політики та незалежності Національного банку максимально негативно вплинуть на інвестиційні та бізнес-рішення опитаних інвесторів у наступні 3-6 місяців.

Серед опитаних іноземних інвесторів 88% зацікавлені інвестувати в Україну, проте більшість — 68% — очікуватимуть результатів парламентських виборів та формування нового уряду.

dragon-capital.com
Фото: dragon-capital.com
dragon-capital.com
Фото: dragon-capital.com

"Вже четвертий рік поспіль основними перешкодами для інвестицій респонденти назвали широко розповсюджену корупцію та недовіру до судової системи в Україні. Значно погіршують інвестиційну привабливість монополізація ринків та захоплення влади олігархами. Нестабільна валюта та фінансова система втратили місце в ТОП-3 і стали шостою найбільшою перешкодою для інвестування в Україну. Суттєвою перешкодою залишається військовий конфлікт з Росією, а також репресивні дії правоохоронних органів, які піднялись з сьомої позиції на п’яту", - відзначено у результатах дослідження.

"Результати опитування яскраво демонструють незмінні потреби бізнесу – встановлення верховенства права, системну боротьбу з корупцією, забезпечення рівних та чесних правил гри. Бізнес потребує зважених державних рішень, ефективних дій та кадрових призначень, продовження та підсилення трансформаційних процесів. Так, ми бачимо точкові зміни, але їх недостатньо. Нам потрібне перезавантаження системи. Першочергові кроки для новообраного президента є тими зрушеннями, які країна потребує вже надто давно. Бізнес готовий викладатися по максимуму, але держава має стати локомотивом змін", - зазначила Анна Дерев'янко, виконавчий директор Європейської бізнес асоціації.

dragon-capital.com
Фото: dragon-capital.com

Томаш Фіала, генеральний директор Dragon Capital, президент Європейської бізнес асоціації і власник медіахолдингу Медіа-ДК, куди входять журнал, сайт и радіо НВ, зазначив: "І зовнішні (1,2% ВВП) і внутрішні інвестиції (17% ВВП) знаходяться на дуже низькому рівні, який не дозволяє прискорити економічне зростання і скоротити відставання України від західних країн-сусідів. Сподіваємося, що новий президент та Верховна Рада спрямують свою енергію в першу чергу на встановлення верховенства права, боротьбу із корупцією та обмеження впливу олігархів".

"Як і громадяни України загалом, інвестори покладають на нового президента надію подолати корупцію та зменшити вплив олігархів", – зазначив Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії, коментуючи цьогорічні результати опитування.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Опитування проводились Європейською бізнес асоціацією та інвестиційною компанією Dragon Capital за аналітичної підтримки Центру економічної стратегії 15-19 квітня 2019 року. Всього в опитуванні взяли участь 75 респондентів, зокрема портфельні і стратегічні інвестори, які вже мають інвестиції і які тільки планують інвестувати в Україну. Опитування приходило методом онлайн-інтерв’ю за технічної допомоги Info Sapiens.

Раніше Європейська бізнес асоціація назвала сім першочергових кроків, які бізнес очікує від обраного президента України.

Показати ще новини
Радіо NV
X