Іноземні інвестори поскаржилися Медведєву на втрату 1,5 млрд євро - газета

19 жовтня 2015, 08:48
712
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Дмитро Медведєв / ВКонтакте

Іноземні виробники споживчих товарів, які працюють в Росії, лише за 2014 рік втратили 1,5 млрд євро від позапланових заходів уряду

Про це свідчать дані доповіді великого іноземного бізнесу для щорічного засідання за участю прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва, пише російська газета Ведомости.

При цьому наслідки багатьох рішень просто не оцінюються. Наприклад, правила скидання стічних вод і закон про відходи обійшлися в 1% обороту, а стимулювання імпортозаміщення може зовсім закрити ринок для іноземців.

Бізнес скаржиться на обмеження закупівель іноземних медичних виробів. Уряд РФ ввів правило "третій зайвий": іноземний постачальник не допускається до конкурсу, якщо заявки подали хоча б дві компанії з країн Митного союзу (РФ, Білорусь, Казахстан).

Виробники, які вже почали локалізацію, все одно будуть обмежені в доступі до держзамовлення, тоді немає сенсу в локалізації, пишуть автори доповіді. В якості рішення вони пропонують укладати державні інвестконтракти, в яких інвестор гарантує локалізацію, а уряд - попит на його препарати.

Інвестори також закликають владу Росії поліпшити митні процедури, щоб підвищити ступінь переробки. Через високі імпортні мита інвестувати у виробництво невигідно, пишуть автори доповіді. Вирішити проблему може переробка, але перелік товарів обмежений, а підтвердити країну походження після переробки важко.

Несе ризики для іноземного бізнесу і складна й довга, до півроку, процедура відшкодування ПДВ при експорті. Повернути ПДВ можна тільки після того, як митниця підтвердить факт експорту, тільки на отримання штампів потрібно більше місяця, а це забирає оборотні кошти, йдеться в доповіді: потрібно хоча б перестати вимагати такі документи та ввести електронну систему контролю в Митному союзі.

Знижує привабливість Росії для інвесторів і відсутність правил оподаткування при розподілі витрат і прибутку всередині транснаціональних компаній. Зараз компанії змушені переводити гроші через контракти на надання послуг, що створює постійні податкові ризики. Багато російських підрозділів міжнародних банків вже стикаються з претензіями податкових органів. Діюча методика контролю за трансфертними цінами не дозволяє оцінювати витрати, які розподіляються.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Країни

Вчора, 16:44

article_img
В Іспанії намагаються врятувати малюка, який впав у вузьку свердловину глибиною 100 метрів
Фінанси

Сьогодні, 08:22

article_img
Сприятиме інфляції. Українці отримуватимуть готівку замість субсидій
Економіка

Вчора, 18:18

article_img
Знову євробляхи. Україна побила власний рекорд за кількістю вживаних авто

Головне

Події

Вчора, 19:13

article_img
МОЗ: За тиждень від грипу померли вісім осіб
Наукпоп

Вчора, 20:00

article_img
Готуйте ковчег. Які українські міста потонуть через глобальне потепління
Футбол

Вчора, 13:31

article_img
Клуб української Прем'єр-ліги призначив нового наставника