Іноземні інвестори поскаржилися Медведєву на втрату 1,5 млрд євро - газета

4 коментувати
Іноземні інвестори поскаржилися Медведєву на втрату 1,5 млрд євро - газета
Фото: Дмитро Медведєв / ВКонтакте
Іноземні виробники споживчих товарів, які працюють в Росії, лише за 2014 рік втратили 1,5 млрд євро від позапланових заходів уряду

Про це свідчать дані доповіді великого іноземного бізнесу для щорічного засідання за участю прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва, пише російська газета Ведомости.

При цьому наслідки багатьох рішень просто не оцінюються. Наприклад, правила скидання стічних вод і закон про відходи обійшлися в 1% обороту, а стимулювання імпортозаміщення може зовсім закрити ринок для іноземців.

Бізнес скаржиться на обмеження закупівель іноземних медичних виробів. Уряд РФ ввів правило "третій зайвий": іноземний постачальник не допускається до конкурсу, якщо заявки подали хоча б дві компанії з країн Митного союзу (РФ, Білорусь, Казахстан).

Виробники, які вже почали локалізацію, все одно будуть обмежені в доступі до держзамовлення, тоді немає сенсу в локалізації, пишуть автори доповіді. В якості рішення вони пропонують укладати державні інвестконтракти, в яких інвестор гарантує локалізацію, а уряд - попит на його препарати.

Інвестори також закликають владу Росії поліпшити митні процедури, щоб підвищити ступінь переробки. Через високі імпортні мита інвестувати у виробництво невигідно, пишуть автори доповіді. Вирішити проблему може переробка, але перелік товарів обмежений, а підтвердити країну походження після переробки важко.

Несе ризики для іноземного бізнесу і складна й довга, до півроку, процедура відшкодування ПДВ при експорті. Повернути ПДВ можна тільки після того, як митниця підтвердить факт експорту, тільки на отримання штампів потрібно більше місяця, а це забирає оборотні кошти, йдеться в доповіді: потрібно хоча б перестати вимагати такі документи та ввести електронну систему контролю в Митному союзі.

Знижує привабливість Росії для інвесторів і відсутність правил оподаткування при розподілі витрат і прибутку всередині транснаціональних компаній. Зараз компанії змушені переводити гроші через контракти на надання послуг, що створює постійні податкові ризики. Багато російських підрозділів міжнародних банків вже стикаються з претензіями податкових органів. Діюча методика контролю за трансфертними цінами не дозволяє оцінювати витрати, які розподіляються.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 110 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Ваш промокод для сплати онлайн – 89790834

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: