Іноземні інвестори поскаржилися Медведєву на втрату 1,5 млрд євро - газета

4 коментувати
Іноземні інвестори поскаржилися Медведєву на втрату 1,5 млрд євро - газета
Фото: Дмитро Медведєв / ВКонтакте
Іноземні виробники споживчих товарів, які працюють в Росії, лише за 2014 рік втратили 1,5 млрд євро від позапланових заходів уряду

Про це свідчать дані доповіді великого іноземного бізнесу для щорічного засідання за участю прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва, пише російська газета Ведомости.

При цьому наслідки багатьох рішень просто не оцінюються. Наприклад, правила скидання стічних вод і закон про відходи обійшлися в 1% обороту, а стимулювання імпортозаміщення може зовсім закрити ринок для іноземців.

Бізнес скаржиться на обмеження закупівель іноземних медичних виробів. Уряд РФ ввів правило "третій зайвий": іноземний постачальник не допускається до конкурсу, якщо заявки подали хоча б дві компанії з країн Митного союзу (РФ, Білорусь, Казахстан).

Виробники, які вже почали локалізацію, все одно будуть обмежені в доступі до держзамовлення, тоді немає сенсу в локалізації, пишуть автори доповіді. В якості рішення вони пропонують укладати державні інвестконтракти, в яких інвестор гарантує локалізацію, а уряд - попит на його препарати.

Інвестори також закликають владу Росії поліпшити митні процедури, щоб підвищити ступінь переробки. Через високі імпортні мита інвестувати у виробництво невигідно, пишуть автори доповіді. Вирішити проблему може переробка, але перелік товарів обмежений, а підтвердити країну походження після переробки важко.

Несе ризики для іноземного бізнесу і складна й довга, до півроку, процедура відшкодування ПДВ при експорті. Повернути ПДВ можна тільки після того, як митниця підтвердить факт експорту, тільки на отримання штампів потрібно більше місяця, а це забирає оборотні кошти, йдеться в доповіді: потрібно хоча б перестати вимагати такі документи та ввести електронну систему контролю в Митному союзі.

Знижує привабливість Росії для інвесторів і відсутність правил оподаткування при розподілі витрат і прибутку всередині транснаціональних компаній. Зараз компанії змушені переводити гроші через контракти на надання послуг, що створює постійні податкові ризики. Багато російських підрозділів міжнародних банків вже стикаються з претензіями податкових органів. Діюча методика контролю за трансфертними цінами не дозволяє оцінювати витрати, які розподіляються.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: