Іноземні інвестори із запізненням вийдуть на український ринок держпозик

21 вересня 2018, 15:49

Міжнародний розрахунковий депозитарій Clearstream розраховує відкрити іноземним інвесторам доступ до облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) України в першому кварталі 2019 року.

Про це заявив віце-президент Clearstream Ян Вільямс, передає Інтерфакс-Україна.

"Перший квартал наступного року - це чергове" вікно "можливостей, і ми працюємо над тим, щоб скористатися ним", - сказав він.

Відео дня

Нагадаємо, в лютому 2018 року повідомлялося, що вихід Clearstream на український ринок ОВДП може статися в найближчі місяці.


Міжнародна розрахунково-клірингова організація Clearstream і депозитарій Національного банку України з початку 2017 року ведуть переговори про встановлення між структурами так званого "лінку" - рахунків глобального депозитарію в депозитарії центробанку.

Відповідна ініціатива спростить доступ іноземних інвесторів до українських держоблігацій: іноземним інвесторам не буде необхідності йти в Україну і відкривати рахунок в банку, якщо у них є рахунок в глобальному депозитарії Clearstream. Вони зможуть купувати українські цінні папери безпосередньо.

Крім цього, якщо хто-небудь з нерезидентів буде купувати українські облігації через Clearstream, то далі ці цінні папери можуть звертатися за кордоном за іноземну валюту.

У майбутньому, коли облік державних цінних паперів буде переданий до Національного депозитарію України (НДУ), необхідно буде, щоб Clearstream також відкрив "лінк" НДУ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X