Інфляція в єврозоні підскочила до максимуму за 13 років

1 жовтня 2021, 16:33

У вересні інфляція споживчих цін в 19 країнах єврозони прискорилася до 3,4% і досягла 13-річного максимуму.

За підсумками минулого місяця інфляція в єврозоні досягла 13-річного максимуму і ймовірно продовжить рости і далі, пише Reuters.

У вересні інфляція споживчих цін в 19 країнах, які користуються євро, прискорилася до 3,4% в річному численні з 3% місяцем раніше. Як зазначає Reuters, це найвищим показником з вересня 2008 року і перевищує очікування аналітиків, які прогнозували інфляцію на рівні 3,3%.

Відео дня

Відзначається, що головним фактором зростання цін стало різке зростання цін на енергоносії, багато в чому викликаний тим, що нафта почала відігравати падіння, викликане пандемією covid-19. Також на цінах позначилася логістична криза - ціни на товари тривалого користування зросли на 2,3% з серпня.

Як пише Reuters, ці фактори можуть призвести до того, що за підсумками року інфляція зросте до 4%, що вдвічі перевищує цільовий показник ЄЦБ. У той же час на 2022 рік банк прогнозує швидке зниження цін.

Ринкові економісти стверджують, що центробанки можуть недооцінювати інфляційний ризик.

«Ми вважаємо, що існує велика ймовірність того, що ця інфляція буде менше скороминущої, ніж припускають всі центральні банки, включаючи ЄЦБ», - вважає економіст BNP Paribas Луїджі Сперанца.

Зокрема, споживачі можуть почати вимагати підвищення заробітної плати, і компанії можуть задовольнити їх, оскільки вони зможуть відіграти ці витрати, підвищивши кінцеві ціни.

Базова інфляція без урахування продуктів харчування та енергоносіїв зросла до 1,9% з 1,6%, відзначає агентство.

Очікується, що термін дії екстреного стимулювання на випадок пандемії в розмірі 1,85 трлн євро закінчиться в березні наступного року.

Нагадаємо, що в другому кварталі 2020 року в єврозоні спостерігалося рекордне зниження ВВП на 12,1% в порівнянні з попереднім кварталом. Це було викликано пов'язаними з коронавірусною інфекцією обмеженнями.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X