Ціни почали знижуватися. Інфляція в Україні залишилася на рівні 10,2% - Держстат
За підсумками серпня цього року інфляція в Україні залишилася на рівні 10,2%. Місяцем раніше вона досягла двозначного показника вперше за останні два роки.
Зростання споживчих цін в Україні за підсумками серпня 2021 року залишилось на рівні 10,2%, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на дані Державної служби статистики.
Відзначається, що після інфляції 0,1% за липень в серпні цього року була зафіксована дефляція 0,2%, що відповідає динаміці цін і в серпні минулого року.
Базова інфляція в серпні була нульовою після дефляції 0,1% місяцем раніше. У серпні минулого року була зафіксована базова інфляція 0,1%, відповідно в річному вимірі вона знизилася до рівня 7,2%.
На споживчому ринку в серпні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,7%. Відзначається, що найбільше подешевшали овочі та фрукти -на 18,3% і 5% відповідно.
Ціни на соняшникову олію, макаронні вироби, рис, сири знизилися на 1,0−0,2%. У той же час яйця подорожчали на 18%. Ціни на цукор, м’ясо і м’ясопродукти, молоко, сметану, хліб, масло, кисломолочну продукцію, рибу та продукти з риби зросли на 3,6−0,3%.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,4%, це пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,0%.
Одяг та взуття подешевшали на 3%: взуття — на 3,7%, одяг — на 2,5%.
Зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,6% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на утримання і ремонт житла на 2,3%, природний газ — на 2,1%, каналізацію — на 0, 9%, водопостачання — на 0,7%.
Ціни на транспорт зросли на 0,8%. В першу чергу це відбулося за рахунок подорожчання транспортних послуг на 1,9%, палива та мастил — на 1,6%.
Нагадаємо, що в липні інфляція в Україні вперше за три роки зросла до двозначних чисел і склала 10,2%.