Інфляція прискорилася до 2,4% в річному вимірі - Держстат

10 липня 2020, 11:01

Споживчі ціни в Україні зросли на 0,2% в червні 2020 року проти 0,3% в травні і 0,8% в квітні і березні. Про це йдеться в даних Держстату, передає Інтерфакс-Україна.

У річному вимірі інфляція за підсумками червня цього року прискорилася до 2,4% з 1,7% за підсумками травня, 2,1% - за підсумками квітня і 2,3% - за підсумками березня.

За даними Держстату, базова інфляція в червні цього року впала до нуля з 0,1% в травні, 0,4% у квітні і 1,3% в березні. До цього вона три місяці поспіль перебувала на негативному рівні. У червні 2019 року базова інфляція також була нульовою. Таким чином, у річному вимірі вона залишилася на рівні 3%.

Відео дня

На споживчому ринку в червні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 0,4%. Змітнів подорожчали фрукти - на 8,4%. Ціни на м'ясо птиці, масло, хліб, соняшникова олія, яловичину, сметану виросли на 2,3-0,4%.

Ціни на алкогольні і тютюнові вироби зросли, що пов'язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,1%.

Зниження тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося в основному за рахунок здешевлення природного газу на 4,3%. Разом з тим стався приріст тарифів на гарячу воду на 4,4%.

Ціни на транспорт зросли на 1,2%, що в першу чергу викликано подорожчанням проїзду в пасажирському ж / д транспорті на 6,1%, палива та мастил - на 2,1%, автомобілів - на 1,3%.

Нагадаємо, що за підсумками травня Держстат повідомив про уповільнення інфляції до 1,7% в річному вимірі.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X