Інфляція в Україні знизиться до 22,5% наступного року — Меморандум із МВФ

22 грудня 2022, 17:53
Інфляція в Україні знизиться до 22,5% (Фото:Єлизавета Сергієнко / Пресс-центр НБУ)

Інфляція в Україні знизиться до 22,5% (Фото:Єлизавета Сергієнко / Пресс-центр НБУ)

У МВФ очікують, що інфляція в Україні знизиться до 22,5% наступного року.

Рівень інфляції у річному вирахуванні в Україні поступово зменшиться з 30% наприкінці 2022 року приблизно до 22,5% наприкінці 2023 року.

Такі прогнози опубліковано у Меморандумі про економічну та фінансову політику Моніторингової програми за участю ради директорів.

Відео дня

« (Це) відображає залишкові наслідки перебоїв у постачаннях та руйнування виробничих потужностей на тлі нижчих світових цін на енергоносії», — йдеться у документі.

Згідно з ним, очікується, що утворюється дефіцит поточного рахунку в обсязі близько $5,7 млрд у 2023 році після прогнозованого профіциту у розмірі $6,4 млрд у 2022 році.

"Цей прогноз відображає зростання торговельного балансу, оскільки очікується, що відновлення надходжень від експорту буде повільним, тоді як попит на імпорт, як очікується, прискориться через збереження попиту на паливо, обладнання та матеріали для ремонту та відновлення", - йдеться у документі. 

Згідно з меморандумом, значні обсяги зовнішнього фінансування мають підтримати валютні резерви на рівні близько $21 млрд до кінця 2023 року, що еквівалентно трохи більше ніж 2,5 місяці імпорту.

Щодо реального ВВП документ містить уже раніше оприлюднений прогноз його падіння майже на третину у 2022 році та можливого незначного зростання на 1% у 2023 році.

Зазначається, що повільне відновлення пояснюватиметься тривалим впливом у першому кварталі наступного року через нещодавні пошкодження енергетичної інфраструктури.

Очікується, що економічна діяльність активізується у наступних кварталах переважно за рахунок державних видатків, тоді як відновлення експорту буде лише поступовим, а зростання споживання залишиться слабким.

Раніше заступник виконавчого директора МВФ Владислав Рашкован заявив, що Фонд може у березні вийти на велику програму з Україною, яка вже буде частиною процесу реконструкції.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X