Рекорд за 19 років. Інфляція в Туреччині досягла найвищого показника за роки правління Ердогана

4 січня 2022, 14:10

Річний рівень інфляції в Туреччині виріс до найвищого рівня за 19 років Реджепа Ердогана.

Річний рівень інфляції в Туреччині зріс до 36,1% минулого місяця - це рекордний показник за 19 років правління Реджепа Тайіпа Ердогана, пише Reuters.

За даними Турецького статистичного інституту, за грудень 2021 року споживчі ціни зросли на 13,58%. Річний індекс споживчих цін перевершив середній прогноз опитування Reuters на рівні 30,6%.

Відео дня

Загалом за минулий рік турецька ліра подешевшала на 44% на тлі послідовного зниження облікової ставки турецьким центробанком, якою відбувалося під тиском Ердогана.

За прогнозами деяких економістів, до весни 2022 року інфляція може сягнути 50%, якщо грошово-кредитна політика турецької влади не зміниться на протилежну. У Goldman Sachs очікують, що більшу частину року показник залишатиметься на рівні понад 40%.

Згідно з даними Trading Economics, Туреччина займає восьме місце у світі за рівнем інфляції.

У понеділок, 3 січня, Ердоган у своєму виступі зосередив увагу на торгових даних, які показали, що минулого року експорт зріс на третину – до $225 млрд.

"У нас є тільки одна занепокоєння: експорт, експорт та експорт", - заявив президент Туреччини.

Також він заявив, що «засмучений» тим фактом, що турки зіткнулися з таким високим рівнем інфляції, пообіцявши якнайшвидше знизити її до однозначних цифр.

Нагадаємо, що 20 грудня турецька ліра поставила черговий рекорд падіння, знецінившись стосовно долара до 17,82 ліри за долар.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X