Гірше за прогнози. Інфляція у США прискорилася до максимуму за останні 30 років

10 листопада 2021, 17:46

За підсумками жовтня інфляція США прискорилася до максимуму з 1990 року. У ФРС та Мінфіні вважають зростання цін тимчасовим і пов’язую його насамперед із пандемією.

У жовтні цього року інфляція у США підскочила до 6,2% – максимумів 30-річної давності, пише Bloomberg.

Такий рівень інфляції перевищив прогноз 5,9% і востаннє спостерігався 1990 року. При цьому зростання споживчих цін до вересня досягло 0,9% проти прогнозу в 0,6%.

Відео дня

Зазначається, що драйвером для зростання інфляції стало паливо, що подорожчало. Водночас, базова інфляція зросла на 6,2% при прогнозі в 4%. Це стало найбільшим приростом за чотири місяці.

" Така динаміка відображає зростання цін на широкому фронті і додає свідчень зростаючого інфляційного тиску в міру того, як виробники перекладають витрати, що виросли на споживачів", - пише Bloomberg.

У той же час, глава Мінфіну США Джанет Йеллен і голова ФРС Джером Пауелл дотримуються думки, що зростання цін тимчасове і пов'язане насамперед з пандемією.

Після публікації даних про інфляцію акції відкрилися зниженням, доходність 10-річних казначейських облігацій зросла, а долар зміцнився.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X