Інфляція вище 12% підірве довіру до НБУ – Гонтарева

10 березня 2016, 15:58
277
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За прогнозами НБУ, інфляція досягне 12% до кінця цього року

Фото: архів НБУ

Національний банк вважає, що інфляція в Україні вище 12% за результатами цього року зіпсує репутацію регулятора

Про це заявила голова Національно банку (НБУ) Валерія Гонтарева під час 12-ої щорічної інвестиційної конференції Dragon Caрital.

"Нам конче необхідно витримати цей показник, щоб не підірвати довіру до НБУ", – заявила Гонтарева.

За її словами з липня 2014 по липень 2015 року інфляція становила 63%. Це був найгірший показник із 1990-х років. Тому НБУ має, за словами Гонтаревої, подвійний мандат на стабілізацію інфляційної ситуації. Для чого запустив таргетування інфляції. Тобто монетарну політику, яка концентрується не на  збереженні курсу національної валюти, а намагається утримати показник росту цін у певних межах.

Гонтарева вважає, що зараз економіка України відштовхнулася від дна. І припустила, що дефіцит балансу поточного рахунку за результатами року буде 3% ВВП.

За її словами, якщо ціни на нафту лишатимуться на теперішньому рівні і не змінюватимуться ціни на сировинні товари, і, навіть, якщо залишатиметься ембарго РФ і проблеми з транзитом через територію Росії, то дефіцит балансу поточного рахунку становитиме $2,5 млрд.

"Ми покриємо цей дефіцит дуже легко", – запевнила очільниця НБУ.

Нацбанк також не буде надавати кредитів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, тому що в цьому немає потреби.

"Саме тому я доволі оптимістична. Ми маємо більш-менш розвинені фінансові інструменти, Мінфін вийшов на ринок з продажем цінних паперів. Тобто теперішній стан не можна навіть порівнювати із тим, що було у 2014 році", – підкреслила Гонтарева.

Нагадаємо, інфляція за минулий рік досягла максимального значення за 20 років і становила 43,3%. НБУ пояснило це тим, що Україна має маленьку і слабку економіку. Тому розраховувати на швидку стабілізацію не варто. За прогнозами регулятора, інфляція досягне 12% до кінця цього року і 8% – 2017.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися