Індія обігнала Китай і вийшла на перше місце за темпами зростання економіки

23 червня 2016, 04:59
Найбільш швидкозростаючою економікою світу в цьому році є Індія, чий зріст ВВП склав 7,9% у першому кварталі поточного року, в той час як за аналогічний період обсяг китайського ВВП збільшився на 6,7%. Такі дані наводяться в дослідженні World Economic Forum

Уповільнення зростання китайської економіки пов'язано з падінням обсягу експорту, уповільненням зростання інвестицій, а також великим державним боргом. Стабільність китайській економіці може дати перехід від розвитку інфраструктури та інвестицій до зростання споживання та розвитку ринку послуг.

Відео дня

При цьому вказується, що показники китайської економіки все одно залишаються предметом заздрості для багатьох розвинених країн Заходу, так як зростання ВВП в Європі і США має набагато менші показники. За даними Євростату, в 2015 році серед країн ЄС цей показник становив всього 1,9%.

Зростання індійської економіки пов'язане з розвитком сільгоспсектора. Індія перетворилася на експортера продукції харчування, хоча раніше сама потребувала імпорту. Відповідне підвищення рівня життя дає і демографічний поліпшення, так вже найближчим часом Індія стане країною з наймолодшою і найбільшою за кількістю робочою силою у світі.

Також в Індії базуються всесвітньо відомі фармацевтичні компанії та виробники сталі для космічних технологій.

Тим не менш в Індії зберігаються серйозні проблеми, серед яких: бідність і соціальна нерівність, нерівномірний розвиток інфраструктури і непрофесіоналізм робітників.

Нагадаємо, український уряд заявляє про покращення економічної ситуації в країні і прогнозує, що ВВП буде рости, а рівень зростання складе 1,5%.

Показати ще новини
Радіо NV
X