Індія обігнала Китай і вийшла на перше місце за темпами зростання економіки

23 червня 2016, 04:59
797
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Індія обігнала Китай і вийшла на перше місце за темпами зростання економіки - фото

Падіння експорту, великий держборг і зниження темпу інвестиційного зростання стали причинами зниження показників економіки Китаю, а в Індії розвинувся сільськогосподарський сектор нарівні з розвитком важкої промисловості та фармацевтики

Найбільш швидкозростаючою економікою світу в цьому році є Індія, чий зріст ВВП склав 7,9% у першому кварталі поточного року, в той час як за аналогічний період обсяг китайського ВВП збільшився на 6,7%. Такі дані наводяться в дослідженні World Economic Forum

Уповільнення зростання китайської економіки пов'язано з падінням обсягу експорту, уповільненням зростання інвестицій, а також великим державним боргом. Стабільність китайській економіці може дати перехід від розвитку інфраструктури та інвестицій до зростання споживання та розвитку ринку послуг.

При цьому вказується, що показники китайської економіки все одно залишаються предметом заздрості для багатьох розвинених країн Заходу, так як зростання ВВП в Європі і США має набагато менші показники. За даними Євростату, в 2015 році серед країн ЄС цей показник становив всього 1,9%.

Зростання індійської економіки пов'язане з розвитком сільгоспсектора. Індія перетворилася на експортера продукції харчування, хоча раніше сама потребувала імпорту. Відповідне підвищення рівня життя дає і демографічний поліпшення, так вже найближчим часом Індія стане країною з наймолодшою і найбільшою за кількістю робочою силою у світі.

Також в Індії базуються всесвітньо відомі фармацевтичні компанії та виробники сталі для космічних технологій.

Тим не менш в Індії зберігаються серйозні проблеми, серед яких: бідність і соціальна нерівність, нерівномірний розвиток інфраструктури і непрофесіоналізм робітників.

Нагадаємо, український уряд заявляє про покращення економічної ситуації в країні і прогнозує, що ВВП буде рости, а рівень зростання складе 1,5%.

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

ТОП 3

Економіка

Вчора, 12:34

thumb img
Гройсман про перепалку з Ляшком: "Я не знаю, що багато людей потребують кращого життя? Відкрили мені Америку, б***ь"
8207
Компанії/Ринки

Вчора, 11:12

thumb img
"Вкрадені ліцензії не купують, пацани. Ви будете сидіти з валізою без ручки дуже довго". Головне з інтерв'ю Коболєва Бігусу
5576
Економіка

Сьогодні, 09:30

thumb img
СВОП Зеленського. Чому зростає ймовірність дефолту України
4000

Головне

Країни

Сьогодні, 10:26

thumb img
У столиці Казахстану протестували проти перейменування на честь Назарбаєва: 20 затриманих
Футбол

Сьогодні, 13:59

thumb img
Італійський клуб розглядає наставника Шахтаря на посаду головного тренера - ЗМІ
Фінанси

Сьогодні, 12:47

thumb img
Стали відомі оклади нових глав Державної податкової і Держмитної служб