Інститут міжнародних фінансів поліпшив прогноз зростання ВВП України

29 серпня 2019, 09:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Інститут міжнародних фінансів (IIF) поліпшив прогноз зростання ВВП України в 2019 році з 2,8% до 3,5%.

Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на звіт IIF.

Інститут переглянув прогноз на тлі різкого прискорення зростання реального ВВП України в другому кварталі до 4,6%.

Відео дня

"Ми очікуємо, що зростання ВВП за підсумками 2019 року становитиме близько 3,5%, достатнє для початку виплат за ВВП-варрантами", - сказано в звіті.

Нагадаємо, за даними Держстату, зростання ВВП України в квітні-червні 2019 року склало 4,6% до аналогічного періоду 2018 року, тоді як в першому кварталі темп зростання був нижчим - 2,5%.

Головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан зазначила в коментарі НВ Бізнес, що прискорення економічного зростання в другому кварталі було очікуваним, але перевищило оцінки. Прискорення відбулося за рахунок декількох факторів. У другому кварталі відновилося зростання в промисловості, в основному за рахунок видобувних галузей і хімічної промисловості. Також істотно прискорилося зростання у роздрібній торгівлі і різко покращилися споживчі настрої населення, що вказує на істотне посилення внутрішнього споживчого попиту.

Олександр Мартиненко з ICU попереджає, що в другому півріччі 2019 року очікується уповільнення економіки. Про це вже свідчать статистичні дані, що показали зниження промислового виробництва в червні. Крім того, повинно сповільнитися зростання споживчого попиту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X