І знов німці. Компанії з Німеччини запідозрили в незаконних поставках до окупованого Криму

9 липня 2018, 08:36

Дві німецькі судноплавні компанії запідозрені в порушенні санкцій, введених Євросоюзом проти Росії за анексію українського півострова Крим.

Про це повідомила радіостанція Deutschlandfunk (DLF), передає DW.

За відомостями радіостанції, компанії Hansa Heavy Lift з Гамбурга і Heinz Corleis KG з Штаде доставили до РФ титанову руду (ільменіт), яку потім виявили в Криму.

Відео дня

Прокуратура Гамбурга підтвердила DLF, що проти Hansa Heavy Lift і Heinz Corleis KG подано заяви про вчинення правопорушення і що ці обвинувачення перевіряються.

У листопаді та грудні 2017 року Hansa Heavy Lift і Heinz Corleis KG доставили в російський порт Кавказ, що в Керченській протоці, в цілому близько 35 тис. тонн титанової руди з Норвегії, передає DLF. Руда була перевантажена на воді на борт російського корабля Нефтерудовоз-2, який потім, як стверджує DLF, попрямував до розташованого в 20 км порт в Криму.

У Криму розташоване підприємство Кримський титан, яке виробляє діоксид титану для лакофарбової та інших галузей промисловості. Титанову руду використовують і в оборонній промисловості, тому незрозуміло, чи підпадає вона під санкції ЄС проти Росії, але водночас її постачання до Криму однозначно заборонено, зазначають журналісти. Тим часом в Heavy Lift і Heinz Corleis KG заявили, що не знали, що руда виявиться на анексованому РФ півострові, але її поставки в РФ санкціям не суперечать.

Про те, що корабель з рудою попрямував до Криму, радіостанції DLF розповів, зокрема, головний редактор інформаційного порталу blackseanews.net, глава наглядової ради української НКО Майдан закордонних справ Андрій Кліменко. За його словами, сама Росія поставок ільемніту не потребує, оскільки його в достатній кількості добувають на Уралі. Європейські фірми мають врахувати, що порт Кавказ використовується для обходу санкцій, вважає Кліменко.

Прокуратура Гамбурга підтвердила перевірку звинувачень проти Hansa Heavy Lift і Heinz Corleis KG. Тим часом МЗС Норвегії повідомило про розслідування проти норвезької компанії Titania kronos, добившей імовірно поставлену в Крим руду, передає DLF. Норвегія, яка не входить до складу ЄС, раніше приєдналася до санкцій, запроваджених у зв'язку з анексією Криму.

Нагадаємо, що наприкінці 2017 року Україна звинуватила німецькі компанії Adidas, Puma і DHL в незаконній роботі в анексованому Криму.

Пізніше Управління Служби безпеки України в АР Крим відкрило кримінальне провадження для розслідування можливої роботи німецьких компаній DHL Express, Adidas і Puma на анексованому півострові.

Нагадаємо, що Росія анексувала Крим у березні 2014 року. 16 березня 2014 року окупаційною владою було проведено так званий "референдум про незалежність АР Крим". Самопроголошена кримська влада заявила, що 96% тих, хто брав в ньому участь, висловилися за приєднання Криму до Росії. 18 березня у Кремлі було підписано так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму та Севастополя.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Міжнародні організації, зокрема Генеральна асамблея ООН, визнали окупацію і анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Проти РФ були застосовані економічні санкції.

Показати ще новини
Радіо NV
X