«Я не знаю, чому Ахметов так парився», каже Коломойський. Чи працюватиме в Україні закон про олігархів — розбір НВ
Кому насправді небезпечно потрапляти до реєстру олігархів та які наслідки для противників Зеленського? Схоже, найменше боїться застосування закону олігарх, якому шлях на Захід відкритий хіба що для участі в судах навколо ПриватБанку.
Підконтрольна президентові Рада національної безпеки та оборони (РНБО) отримала право створити реєстр олігархів та потенційно обмежити їхній політичний та економічний вплив.
Нагадаємо, всупереч запеклому опору фінансово-політичних груп впливу, 5 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про олігархів.
У травні секретар РНБО Олексій Данілов нарахував 13 потенційних олігархів у країні. Сам Данілов прізвищ не назвав. Однак серед потенційних фігурантів цього списку близькі до влади джерела, зокрема колишній член наглядової ради УЗ Сергій Лещенко, називають Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, Дмитра Фірташа, Сергія Льовочкіна, Віктора Пінчука, Костянтина Жеваго, Петра Порошенка, Віктора Медведчука та Вадима Новинського. До списку Данілова також можуть потрапити Юрій Косюк, Олег Бахматюк та Олександр і Галина Гереги.
Більшість із них — фігуранти рейтингу найбагатших українців, опублікованого нещодавно журналом НВ.
Думки самих олігархів, схоже, розділилися. Одні причаїлися і вичікують, другі перейшли в контратаку, треті демонстративно не бояться.
Після ухвалення законопроєкту у першому читанні підконтрольна Рінату Ахметову Медіа Група Україна стала головним рупором противників Зеленського. Усі, хто критикує президента практично з будь-якого приводу, — від Вагнергейта до кадрових помилок та корупції — отримують медіапідтримку та ефіри. У приватних бесідах політики та депутати визнають: Ахметов — головний противник застосування закону про олігархів.