<html> Новий інвестфонд для IT-стартапів, створення резерву нафти та інші головні новини бізнесу

15 листопада 2017, 19:42
ТОП головних новин українського бізнесу за 15 листопада від НВ Бізнес

1 Американці запустили в Україні новий інвестфонд для IT-стартапів

В Україні запустили новий фонд U.Ventures для інвестування в перспективні IT-стартапи в Україні та Молдові. Його організатором є фонд прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund, створений за кошти уряду США.

Відео дня

U.Ventures буде інвестувати в компанії, що знаходяться на ранніх етапах розвитку - від початкової (seed) стадії до раунду А. Обсяг інвестицій в середньому складе від $100 тис. До $500 тис.

Фонд підтримає високотехнологічні стартапи, які вже мають принаймні один успішний продукт, працюють для великих цільових ринків і мають гідних співінвесторів.

2 Україні не вистачає свого цементу

У січні-серпні 2017 року імпорт цементу в Україну виріс на 110%, а з Білорусі і зовсім на 170%.

Якщо будівництво зросла на 25,4%, то виробництво цементу збільшилося всього на 2,5%, повідомив голова асоціації виробників цементу Укрцемент Павло Качур.

За його словами, стрімке зростання імпорту і досить повільне зростання внутрішнього виробництва свідчать про нечесної конкуренції на ринку цементу.

3 Держбюджет недоотримав 1,3 млрд податків через схем на ринку автогазу

Служба безпеки України викрила учасників ринку зрідженого газу при ухиленні від сплати податків і обов'язкових платежів на 1,3 млрд грн.

Так, СБУ встановила, що ряд українських підприємств постачальників газу, трейдерів, компаній оптової та роздрібної торгівлі паливом організували протиправну схему для мінімізації податків і обов'язкових платежів.

4 В Україні створять Нефтерезерв

Державне агентство резерву України в наступному році планує об'єднати ряд комбінатів зі зберігання нафтопродуктів в одну нову компанію - Нефтерезерв.

Глава агентства Вадим Мосійчук повідомив, що його відомство сьогодні також розглядає два варіанти створення некомерційної структури по накопиченню палива в рамках створення запасу нафти і нафтопродуктів.

Перший варіант - вона на 100% буде належати державі, другий - вона знаходиться в частковій власності держави і учасників ринку (в пропорції 70% на 30%).

5 На проблемні кредити МАУ знайшлися покупці

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб перепродав права вимоги на кредити авіакомпанії МАУ з запорукою двох літаків Boeing 737-500 і майнових права на грошові кошти від виконання чартерних авіаперевезень.

Загальна заборгованість по кредиту оцінюється в більш ніж півмільярда гривень.

Такими були головні ділові новини середовища.

Показати ще новини
Радіо NV
X