Гройсман звернувся до Ради за допомогою в питанні підвищення цін на газ для населення

13 липня 2018, 13:54
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман ініціює консультації з главами парламентських фракцій з питання цін на газ для населення, щоб відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і іншими міжнародними партнерами, необхідну для обслуговування зовнішніх боргів України.

Про це прем'єр заявив на Годині уряду у Верховній Раді, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Я буду просити консультацій з лідерами фракцій з цього питання. І буду просто показувати два сценарії, три сценарії, на які ми можемо піти", - зазначив прем'єр.

Відео дня

Він підкреслив, що підвищення цін на газ може бути тільки вимушеним кроком, щоб не допустити економічної катастрофи в разі дефолту, який може статися під час відсутності міжнародного фінансування і можливості України обслуговувати свої зовнішні борги.

Прем'єр зазначив, що Україні щорічно необхідно тільки для обслуговування держборгу залучати близько $5 млрд.

"За наступні 5 років ми маємо повернути $33 млрд. Стратегія моя, як прем'єра, і уряду, і, я впевнений, всіх народних депутатів, полягає в тому, щоб віддати ці борги та забезпечити більш швидке економічне зростання", - підкреслив Гройсман.

За його словами, дефолт призведе до різкого зростання цін, знецінення доходів українців.

"Фактично все, що ми накопичили: динаміку, яка буде і далі зростати, це може все обнулитися, а ще не дай бог, піти в мінус", - зазначив прем'єр.

Він наголосив, що уряд і парламент не повинні допустити такого трагічного сценарію, і в разі підтримки міжнародних партнерів економічна ситуація в країні внаступного року продовжить поліпшуватися.

Раніше повідомлялося, що Гройсман попросив МВФ піти на компроміс у газових переговорах.

Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30% до 60%, у зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий варіант компромісу в переговорах із МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

Для продовження співпраці з МВФ і отримання чергового траншу Україні залишається виконати "критично важливе" зобов'язання щодо приведення ціни на газ для населення до економічно обґрунтованого рівня.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення. За різними оцінками, підвищення може становити від 30% до 60%.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд у 2017 році прийняло рішення про таке підвищення газових цін, що дозволило Україні отримати транш кредиту МВФ, однак згодом в односторонньому порядку відмовилося від його виконання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X