Гройсман виступив за посилення закону про захист бізнесу під час перевірок

10 квітня 2018, 09:45

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман хоче посилити закон про захист бізнесу під час перевірок, який також називають "маски-шоу стоп", встановивши відповідальність контролерів за перевищення своїх обов’язків.

Про це повідомили у прес-службі уряду.

Він наголосив, що ключове завдання нової комісії, до якої увійшли переважно представники ділових асоціацій та Офісу бізнес-омбудсмена – розгляд всіх випадків тиску на бізнес.

Відео дня

“(У разі - ред.) перевищення повноважень - ми будемо давати свої висновки і будемо звертатися до правоохоронних органів, аби вони приймали кадрові рішення щодо нечесних працівників”, - пояснив Гройсман.

При цьому, за його словами, також будуть вимоги чесно вести бізнес і сплачувати податки.

Нагадаємо, що 16 листопада 2017 року Верховна Рада України ухвалила за основу і в цілому закон, який визначає відеофіксацію невід'ємною частиною проведення обшуків.

За законопроект Про внесення зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування проголосувало 312 народних депутатів.

Раніше Генпрокуратура обмежила права силовиків під час обшуків підприємств.

У грудні президент України Петро Порошенко підписав законопроект №7275, який також називають "маски-шоу стоп".

Так, запроваджується обов'язкова відеофіксація як під час обшуків, так і під час розгляду клопотань слідчим суддею (якщо не йдеться про негласні слідчі дії). При цьому відеозапис має бути невід'ємним додатком до протоколу обшуку.

Законопроект передбачає право заявника отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо його заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення.

Показати ще новини
Радіо NV
X