Гройсман розповів, чи вдалося вирішити з МВФ питання підвищення цін на газ

6 липня 2018, 14:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Уряд України все ще продовжує переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо виконання зобов'язання зрівняти ціну на газ для населення з більш високою ціною на газ для промисловості.

Про це розповів прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає Інтерфакс-Україна.

"Зараз працюємо з МВФ, з нашими партнерами, і обговорюємо можливі підходи, щоб врегулювати ці питання", - сказав він на годині уряду в парламенті в п'ятницю.

Відео дня

"Як тільки у мене буде інформація про те, чого нам вдалося досягти, я обов'язково про це скажу", - зазначив прем'єр.

Він заявив, що не хоче піднімати ніяких цін в Україні взагалі і хотів би їх зниження, однак повинен враховувати такі фактори, як необхідність здійснювати бюджетні виплати, обслуговувати зовнішні борги і розвивати економіку.

"Тому нам потрібна підтримка зовнішніх партнерів", - пояснив Гройсман, закликавши до консолідації в складні часи.

Раніше днями ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий варіант компромісу в переговорах з МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

Для продовження співпраці з МВФ і отримання чергового траншу Україні залишається виконати "критично важливе" зобов'язання щодо приведення ціни на газ для населення до економічно обґрунтованого рівня.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення. За різними оцінками, підвищення може становити від 30% до 60%, в зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд у 2017 році прийняло рішення про таке підвищення газових цін, що дозволило Україні отримати транш кредиту МВФ, однак згодом в односторонньому порядку відмовилося від його виконання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X