Гройсман пообіцяв українцям допомогу при оплаті рахунків за газ

23 червня 2018, 16:50

Уряд має намір забезпечити можливість оплати газу населенням через механізми регулювання самої ціни або адресної підтримки.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає УНІАН.

"Ми працюємо над тим, щоб знайти справедливу формулу, і щоб для українських громадян оплата за газ була можливою через механізми регулювання самої ціни або через механізми адресної підтримки. І це дуже складне питання", - сказав він.

Відео дня

За його словами, ціна на газ для населення на поточний момент становить 7 тис. грн за тис. куб. м., в той час як для промисловості дана ціна становить 10 тис. грн.

"Для українських громадян я вже більше року тримаю ціну на газ на рівні 7 тис. грн, і я стримую ціну на газ", - сказав він.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд (МВФ) висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже прийняті пенсійна реформа і закон про приватизацію.

Наразі питання цін на газ для населення нарівні з прийняттям закону про Вищий антикорупційний суд є одним з двох ключових для відновлення фінансування з боку МВФ, з яким уряд веде поки безрезультатні дискусії.

На думку Гройсмана, до досягнення повного забезпечення внутрішнього ринку газом українського видобутку говорити про повний перехід до ринкових цін на газ для населення за принципом імпортного паритету передчасно.

В кінці травня, підвищення цін на газ для населення відклали на два місяці.

Показати ще новини
Радіо NV
X