Гройсман пообіцяв більш стабільні ціни у 2018 році

19 лютого 2018, 09:07

У 2018 році ціни будуть більш стабільними, ніж у попередньому, 2017 році.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі телеканалу Україна.

"Завдання – зробити так, щоб якість життя кожної української родини підвищилася. Це неможливо зробити швидко, але ми почали це робити – це факт. У 2017 розпочали ряд змін, які дозволили зростати національній економіці. Я точно знаю, що у 2018 ціни будуть більш стабільними, ніж у 2017 році", - сказав він.

Відео дня

Прем'єр також висловився різко проти контролю цін. "Будь-яка регуляція призведе до ще більшого стрибка цін", - упевнений він.

За словами глави уряду, ціни підвищилися з різних причин, зокрема на м'ясо, котре подорожчало найбільше. Нині в Україні почали впроваджувати підтримку фермерів, що дасть змогу відновити поголів'я худоби, зокрема в особистих господарствах.

Гройсман наголосив, що штучний контроль цін - це шлях у нікуди. "Я обираю інший шлях - стимулювання зростання галузей економіки та насичення ринку власною продукцією. Відтак ціни будуть стабільними", - заявив він.

"Також ми зробимо можливим інвестування у держкомпанії, залучення коштів відкрито, без тіньових схем. Це відкриє можливості для 5-7% економічного зростання", - наголосив прем'єр-міністр.

Він також додав: "Я "контролерам", які заважають бізнесу працювати, спуску не дам. Це виклик для усіх гілок влади".

Крім того, за його словами, середня зарплата в цьому році має становити 10 тис. грн.

Нагадаємо, споживча інфляція склала 13,7% за підсумками 2017 року, прискорившись з 12,4% в 2016 році. У 2015 році зростання цін було зафіксовано на рівні 43,3%, в 2014 році - 24,9%.

Раніше в НБУ пояснювали, що зростання цін в Україні досягло піку в червні 2017 року через більш різке подорожчання сирих продуктів харчування. Крім того, для НБУ виявилося несподіванкою зростання цін в листопаді - інфляція росла вище темпів, які прогнозував регулятор.

Також Національний банк України погіршив прогноз інфляції до 8,9% на 2018 рік з попереднього прогнозу в 7,3%. Протягом наступних двох років, до 2020 року, інфляція знизиться до 5% річних.

Показати ще новини
Радіо NV
X