Гройсман не знайшов відповіді на питання про підвищення ціни на газ для населення

8 червня 2018, 12:06
782
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Олександр Медведєв/НВ

За словами прем'єр-міністра, простої відповіді на це питання немає

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман визнав, що підвищення ціни на газ для населення до рівня промислових цін залишається серед вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ) і зазначив, що простої відповіді на це питання в уряді немає.

Про це він повідомив під час Години запитань до уряду в парламенті в п'ятницю, 8 червня, передає Інтерфакс-Україна.

"Це дуже чутливе питання, і ви це знаєте. Воно дуже складне і дуже негативно сприймається суспільством. Ви знаєте вимогу міжнародних партнерів про вирівнювання цін всередині країни. Простої відповіді на це питання немає", - заявив він.

За словами Гройсмана, Україна потребує міжнародної підтримки, оскільки змушена обслуговувати зовнішній борг, накопичений з 2006 по 2013 роки.

"Я шукаю вихід, щоб обслуговувати зовнішні борги з одного боку, а з іншого боку, - щоб українці з низькими доходами не відчули підвищення [ціни на газ - НВ]", - підсумував він, закликавши депутатів "не зловтішатися з приводу ціни газу".

Зазначимо, що раніше віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович заявив, що ЄК очікує від України плану відмови від PSO за два-три роки.

Постанова Кабміну від 22 березня 2017 року передбачала, що спецозобов'язання з продажу газу населенню і ТКЕ будуть діяти до 1 квітня 2018 року, але пізніше уряд продовжив їх до кінця травня. Потім уряд відклав підвищення цін на газ для населення до кінця липня.

Як відомо, МВФ висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа і закон про приватизацію.

Наразі питання цін на газ для населення нарівні з прийняттям закону про Вищу антикорупційний суд і є одним з двох ключових для відновлення фінансування з боку МВФ, з яким уряд веде поки безрезультатні дискусії.

На думку Гройсмана, до досягнення повного забезпечення внутрішнього ринку газом українського видобутку говорити про повний перехід до ринкових цін на газ для населення за принципом імпортного паритету передчасно.

Вибір редакції

Події

Вчора, 21:29

article_img
Свої чужаки. Як СРСР знищував багатотисячну шведську громаду в Україні
Країни

Вчора, 20:35

article_img
Ближче до зірок. Як буде виглядати перший в світі космічний готель за $790 тисяч на добу
Ігри

Сьогодні, 07:00

article_img
Нові мобільні ігри, за які не соромно

Головне

Футбол

Сьогодні, 00:43

article_img
Манчестер Юнайтед вибив Челсі з Кубка Англії
Футбол

Вчора, 16:49

article_img
Український футболіст, який тримав польське громадянство, заявив, що суперник з чемпіонату Польщі назвав його "бандерівцем"
Події

Вчора, 17:40

article_img
СБУ назвала організатора нападів на храми Московського патріархату