Гройсман не знайшов відповіді на питання про підвищення ціни на газ для населення

8 червня 2018, 12:06

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман визнав, що підвищення ціни на газ для населення до рівня промислових цін залишається серед вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ) і зазначив, що простої відповіді на це питання в уряді немає.

Про це він повідомив під час Години запитань до уряду в парламенті в п'ятницю, 8 червня, передає Інтерфакс-Україна.

"Це дуже чутливе питання, і ви це знаєте. Воно дуже складне і дуже негативно сприймається суспільством. Ви знаєте вимогу міжнародних партнерів про вирівнювання цін всередині країни. Простої відповіді на це питання немає", - заявив він.

Відео дня

За словами Гройсмана, Україна потребує міжнародної підтримки, оскільки змушена обслуговувати зовнішній борг, накопичений з 2006 по 2013 роки.

"Я шукаю вихід, щоб обслуговувати зовнішні борги з одного боку, а з іншого боку, - щоб українці з низькими доходами не відчули підвищення [ціни на газ - НВ]", - підсумував він, закликавши депутатів "не зловтішатися з приводу ціни газу".

Зазначимо, що раніше віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович заявив, що ЄК очікує від України плану відмови від PSO за два-три роки.

Постанова Кабміну від 22 березня 2017 року передбачала, що спецозобов'язання з продажу газу населенню і ТКЕ будуть діяти до 1 квітня 2018 року, але пізніше уряд продовжив їх до кінця травня. Потім уряд відклав підвищення цін на газ для населення до кінця липня.

Як відомо, МВФ висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа і закон про приватизацію.

Наразі питання цін на газ для населення нарівні з прийняттям закону про Вищу антикорупційний суд і є одним з двох ключових для відновлення фінансування з боку МВФ, з яким уряд веде поки безрезультатні дискусії.

На думку Гройсмана, до досягнення повного забезпечення внутрішнього ринку газом українського видобутку говорити про повний перехід до ринкових цін на газ для населення за принципом імпортного паритету передчасно.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X