Гройсман назвав строки отримання нового траншу від МВФ

16 листопада 2018, 05:18

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що розраховує на отримання нового траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в грудні 2018 року.

Він повідомив, що черговий транш від МВФ Україна отримає після того, як буде затверджено проект Держбюджету на 2019 рік, передає Reuters.

"Так. Ми розраховуємо на транш у грудні", - заявив Гройсман.

Відео дня

Прем'єр-міністр повідомив, що відновлення співпраці з МВФ дозволить також залучити кредити від Євросоюзу та Світового банку.

Раніше повідомлялося, що розгляд радою директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) нової програми співпраці з Україною можливе після затвердження Верховною Радою державного бюджету на 2019 рік.

Нагадаємо, що 19 жовтня Україна і МВФ досягли робочої домовленості про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA) на $3,9 млрд, яка замінить програму розширеного фінансування (EFF). Програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

Зараз Україна співпрацює з МВФ за програмою розширеного фінансування (EFF), яка була затверджена в березні 2015 року і закінчується в березні 2019 року. Програмою було передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну в квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Всього за програмою EFF Україна отримала $7,7 млрд.

Раніше в Раді директорів МВФ заявляли, що готові затвердити нову програму підтримки економічної політики України тільки після остаточного перегляду тарифів на опалення відповідно до підвищення ціни на газ.


Кабінет міністрів під час засідання 14 листопада схвалив з триденним доопрацюванням проект закону про державний бюджет на 2019 рік до другого читання. Як зазначила під час засідання в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова, дефіцит бюджету в даному варіанті законопроекту залишається на рівні 2,3% ВВП.

Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій стверджував, що парламент розгляне проект закону про держбюджет на 2019 рік у четвер, 22 листопада.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X