Гройсман назвав перешкоду для вирішення питання автомобілів на єврономерах

23 березня 2018, 12:17

Кабінет міністрів України готовий протягом місяця врегулювати питання автомобілів з іноземною реєстрацією, якщо Верховна Рада делегує їм це право.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Я знаю, що ви дуже ретельно займаєтеся цим питанням в комітеті, і ми готові брати участь для того, щоб це питання можна було врегулювати законодавством України", - сказав він.

Відео дня

При цьому прем'єр зазначив, що якщо питання має бути врегульоване в межах українського парламенту, то потрібна позиція профільного комітету, в якому тривають дискусії з асоціацією.

Гройсман вважає ненормальною ситуацію з ввезенням в Україну автомобілів без законної їх реєстрації на території країни.


За даними Державної фіскальної служби, на 31 січня 2018 на території України в цілому перебуває майже 425,4 тис. авто з іноземною реєстрацією. При цьому з них понад 246,4 тис. автомобілів – незаконно.


Нагадаємо, що ще в травні минулого року Гройсман заявляв, що уряд готовий взяти участь в підготовці змін до законодавства, що стосуються автомобілів з іноземною реєстрацією.

6-7 вересня під Верховною Радою провели акцію протесту з вимогою ввести доступне розмитнення для авто з єврономерами.

Зараз для громадян України неможлива реєстрація ввезених з-за кордону авто, які не відповідають стандартам Євро-5. Це означає неможливість реєстрації автомобілів старших за 2010 рік випуску (коли почав діяти цей стандарт) - незалежно від їх технічного стану.

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявляла, що вартість розмитнення авто на єврономерах становитме від €1 тис.

Пізніше вона зазначила, що законопроект про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації в Україні вже готовий.

У середині листопада в Кабміні заявили про наміри зобов'язати власників транспортних засобів, що тимчасово ввозяться в країну, ставити їх на облік протягом 10 робочих днів.

На початку грудня минулого року Державна фіскальна служба повідомила, що стягнула 38 млн грн штрафів за порушення строків транзиту і термінів тимчасового ввезення автомобілів.

Показати ще новини
Радіо NV
X