Гройсман натякнув на швидке підвищення цін на газ

23 серпня 2018, 16:01

Україна визнає свої зобов'язання в підвищенні цін на газ. Зараз як раз стоїть питання про чергове таке зростанні.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає Інтерфакс-Україна.

"Питання про підвищення цін на газ дуже непросте. Ви знаєте, що є зобов'язання про те, що ціни на газ будуть рости в умовах підвищення світових цін на газ. Я вже рік цю ситуацію стримую... Однак зараз стоїть питання про чергове підвищення", - сказав він під час прес-брифінгу в Луцьку в четвер, 23 серпня.

Відео дня

Він нагадав, що підвищення цін на газ є запорукою продовження залучення фінансування на міжнародних ринках.

"Це вимога виникла тому, що нам потрібна робота з зовнішніми запозиченнями", - пояснив прем'єр.

Сьогодні також стало відомо, що Кабмін почав підготовку до отримання нового траншу МВФ. Раніше повідомлялося, що місія МВФ працюватиме в Києві з 6 по 19 вересня.

Нагадаємо, що Україна знаходиться в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення до економічно обґрунтованого рівня. Підвищення, за різними оцінками, може скласти від 30% до 60%, в зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий пропонованому України варіанті компромісу в переговорах з МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

26 липня Кабмін в черговий раз відклав підвищення цін на газ для населення.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд України в 2017 році прийняв рішення про підвищення газових цін, що дозволило отримати черговий транш кредиту МВФ. Однак згодом Кабмін в односторонньому порядку відмовився від виконання цього зобов'язання.

У той же час 7 червня Верховна Рада прийняла закон про Вищий антикорупційний суд. Пізніше, 12 липня Рада внесла зміни в закон Про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційного суду всіх підслідних йому справ з дня початку його роботи, що було важливою вимогою Фонду.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X