Гройсман анонсував підписання з Ізраїлем угоди про вільну торгівлю

6 листопада 2018, 17:11

Україна та Ізраїль підпишуть Угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ) в кінці листопада поточного року.

Про це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман за підсумками зустрічі в Києві з новим надзвичайним і повноважним послом Ізраїлю в Україні Джоелом Ліоном.

"Документ істотно розширить наше економічне співробітництво і дозволить наростити товарообіг, який зараз становить $1 млрд на рік", - написав Гройсман на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

Гройсман також додав, що в цьому місяці в Києві пройде українсько-ізраїльський інноваційний саміт, учасниками якого стануть представники близько 50 підприємств, що працюють в області високих технологій.

"Співпраця саме в сфері інновацій вважаємо одним з найперспективніших", - підкреслив він.

Нагадаємо, що переговори про ЗВТ з Ізраїлем були активізовані в 2015 році. Після підписання угоди документ має бути ратифікований парламентами України та Ізраїлю.

Згідно з повідомленням на сайті уряду, набуття документом чинності дозволить без мита експортувати до Ізраїлю широку лінійку агропродукції і продовольства, а також ліки, косметику, продукцію хімічної та легкої промисловості, будівельні матеріали, електроніку тощо.

"Через три роки мито буде знято на спеції, насіння, борошно, кетчупи, консерви, кондитерські вироби, одяг, меблі, скло", - повідомляється на сайті Кабміну.

Угода регулює торгові суперечки, фіксує митні процедури, правила походження товарів, описує санітарні та захисні заходи, в тому числі антидемпінгові дії, уточнюється в повідомленні.

Обсяг експорту українських товарів і послуг до Ізраїлю в 2017 році зріс на 19% - до $781 млн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X