Гройсман попросив МВФ піти на компроміс у газових переговорах

13 липня 2018, 10:54

Кабінет міністрів України продовжує переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про ціну на природний газ для населення і розраховує на компромісний варіант.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час Години уряду у Верховній Раді, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Зараз ми в переговорах. Ми шукаємо компромісні варіанти, щоб, в першу чергу, захистити інтереси українських громадян, і України. Я сподіваюся на розуміння з нашими міжнародними партнерами", - сказав він.

Відео дня

Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30% до 60%, у зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий варіант компромісу в переговорах з МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

Для продовження співпраці з МВФ і отримання чергового траншу Україні залишається виконати "критично важливе" зобов'язання щодо приведення ціни на газ для населення до економічно обґрунтованого рівня.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення. За різними оцінками, підвищення може становити від 30% до 60%.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд у 2017 році прийняло рішення про таке підвищення газових цін, що дозволило Україні отримати транш кредиту МВФ, однак згодом в односторонньому порядку відмовилося від його виконання.

Показати ще новини
Радіо NV
X