Гривня міцнішає. Яким буде курс долара до 14 грудня – прогноз Atlant Finance

7 грудня 2018, 20:30

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого діапазону.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 228,0-28,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 27,7-28,2 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок з самого початку торгової сесії продавці валюти спробували розгойдати курс, але дуже швидко пропозицію валюти перевищила попит, а скорочення банківської ліквідності в системі відразу на 6,2 млрд грн (до 50,8 млрд грн), знизило попит на валюту, що дозволило гривні незначно посилитися. Представництва іноземних компаній, почали процес покупки валюти для репатріації дивідендів, але обсяги купівлі досить невеликі і покупка йде досить планомірно без особливого ажіотажу. В результаті ситуації, що склалася на валютному ринку НБУ вийшов на ринок в анонімному форматі з купівлею валюти за курсом 28,16 грн/$ і за оцінками купив близько $10 млн.

У вівторок гривня продовжила зміцнюватися, чим порадувала нечисленних покупців і змусила понервувати продавців. Міжбанк повівся дуже нестандартно як для періоду репатріації дивідендів "дочками" іноземних компаній. Іноземці виявилися дуже стриманими в частині купівлі валюти, чим змусили задуматися продавців та спекулянтів. З самого відкриття торгової сесії продавці валюти спробували підняти котирування на валюту, але через відсутність покупців їх спроби досить швидко провалилися, і гривня продовжила зміцнюватися. Нацбанк вирішив скористатися ситуацією і вийшов на ринок з купівлею валюти в "анонімному" форматі. Купував регулятор за курсом 28,09 грн/$, чим уберіг долар від значного просідання до рівня в 28,00 грн/$. За розрахунками, купив НБУ близько $20 млн.

У середу на валютному ринку гривня продовжила зміцнюватися по відношенню до долара, продавивши курс нижче психологічного порогу в 28 грн/$. В цілому сесія в середу проходила за сценарієм початку тижня. З самого відкриття торгової сесії продавці валюти спробували розгойдати ринок в напрямку зростання котирувань, але дана спроба знову дуже швидко не вдалася, після чого гривня почала зміцнюватися на міжбанку. Регулятор знову скористався ситуацією і вийшов на ринок з купівлею валюти в анонімному форматі по 27,97 грн/$, чим зупинив подальше просідання валюти. За розрахунками купив НБУ близько $20 млн.

У четвер на міжбанку все ще переважала пропозиція валюти, що позитивно впливало на котирування гривні. НБУ знову вийшов на міжбанківський валютний ринок в "анонімному" форматі з викупом долара по 27,88 грн/$, оприлюднивши бажаний обсяг покупки в 88 млн. доларів, чим фактично зупинив подальше просідання курсу. За нашими розрахунками купив в результаті регулятор близько $25 млн. Нацбанк на міжбанківський валютний ринок в форматі аукціону з продажем або купівлею валюти в ці дні не виходив.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X