Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Нацбанку розповіли, коли надійде кредит від МВФ

6 грудня, 14:04
174
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами Смолія, Україна отримає транш МВФ в цьому році

Фото: прес-служба НБУ

Новий транш макрофінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ) надійде в Україну протягом 10 днів до католицького Різдва, тобто до 15 грудня.

Про це повідомив глава НБУ Яків Смолій інтерв'ю агентству Reuters.

При цьому, він не уточнив розмір траншу, але зазначив, що він дозволить НБУ збільшити валютні резерви з $17,8 млрд до $19,2 млрд, тобто на $1,4 млрд.

Нагадаємо, що 19 жовтня Україна і МВФ досягли робочої домовленості про нову 14-місячною програмою підтримки економічної політики stand-by (SBA) на $3,9 млрд, яка замінить програму програму розширеного фінансування (EFF). Програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

Зараз Україна співпрацює з МВФ за програмою EFF, яка була затверджена в березні 2015 року і закінчується в березні 2019 року. Програмою було передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням ряду умов, політичним кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну в квітні 2016 роки переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Всього за програмою EFF Україна отримала $7,7 млрд.

Раніше в Раді директорів МВФ заявляли, що готові затвердити нову програму підтримки економічної політики України тільки після остаточного переглядутарифів на опалення відповідно до підвищення ціни на газ.

Вчора, 5 грудня, Кабмін схвалив проекти Листа про наміри уряду і Нацбанку до Міжнародного валютного фонду, а також Меморандуму про економічну та фінансову політику

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися