Глава Нафтогазу поскаржився до ГПУ на радника Насалика

25 січня 2018, 09:09

Позаштатний радник міністра енергетики Ігоря Насалика - Ігор Бурак, нещодавно призначений на високу посаду в Магістральні газопроводи України, міг бути причетний до переписування документації конкурсних торгів (ДКТ) "Укртрансгазу" під конкретних учасників.

Про це йдеться в підписаному головою Нафтогазу Андрієм Коболєвим повідомленні про вчинення злочину, направленому Генпрокурору Юрію Луценку, пише ЕП.

"Укртрансгазом проведено службове розслідування про наявність/відсутність в діях посадових осіб компанії ознак порушення приписів внутрішніх нормативних актів за результатами закупівлі послуг з внутрішньотрубної діагностування магістральних газопроводів", - йдеться в листі.

Відео дня

За даними видання, нещодавно ГПУ внесла відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

"За результатами розслідування вирішено звернутися в правоохоронні органи для вжиття заходів реагування у зв'язку з тим, що Ігор Бурак, Богдан Максимчук та Олег Андреєв своїми діями або бездіяльністю створили умови для можливості допуску до участі в торгах компаній без наявності досвіду робіт в цій галузі", - йдеться у зверненні.

На момент проведення згаданого службового розслідування Бурак обіймав посаду віце-президента "Укртрансгазу", Максимчук - крісло директора департаменту транспортування газу УТГ, а Андреєв був його заступником.

Зокрема, Бурак обіймав посаду віце-президента - головного інженера оператора газотранспортної системи компанії Укртрансгаз з квітня 2014 року по серпень 2017 року.

НАК Нафтогаз України, як власник 100% акцій Укртрансгазу, вирішив звільнити Бурака з 1 серпня 2017 року. За повідомленнями у ЗМІ, він був звільнений після проведення службового розслідування. В результаті профспілка Укртрансгаза звинуватила керівництво НАКу в необгрунтованому звільненні головного інженера компанії і тиску на трудовий колектив.

Нагадаємо, що минулого року розгорівся ще один скандал стосовно кадрового призначення Насалика. Зокрема, на посаду заступника міністра був призначений Ігор Прокопів, який довгий час працював президентом Укртрансгазу, але був звільнений за ініціативою Нафтогазу.

Нафтогаз подав на відсторонення Прокопіва на підставі заяви незалежної аудиторської компанії про те, що керівництво Укртрансгазу не зуміло аргументувати цілу низку закупівель. А внутрішній аудит НАК виявив, що щонайменше дві з них мають ознаки зловживань при проведенні тендерних процедур. Матеріали по одній із тендерних закупівель були передані правоохоронним органам, які ініціювали за цим фактом кримінальне розслідування.

Показати ще новини
Радіо НВ
X