Глава МЗС Євросоюзу закликала Газпром виконувати свої зобов'язання

12 березня 2018, 11:53

Російський Газпром повинен повністю виконувати свої зобов'язання щодо газових контрактів перед Нафтогазом України.

Про це заявила верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і питань політики безпеки - віце-президент Європейської комісії Федеріка Могеріні.

Головний дипломат ЄС прибула до Києва і зустрілася з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Відео дня

"Газпром повинен повністю виконувати свої договірні зобов'язання", - сказала дипломат за підсумками зустрічі.

Вона зазначила, що Єврокомісія в особі єврокомісара з Енергетичного союзу Марош Шефчович наразі робить все можливе для врегулювання ситуації між Газпромом і Нафтогазом.

Раніше повідомлялося, що 5 березня російський монополіст Газпром офіційно направив повідомлення до Нафтогазу України про початок процедури розірвання контрактів на поставку та транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз України виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю положень контракту на транзит газу, що оскаржуються. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром почала негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Показати ще новини
Радіо NV
X