Глава Мінфіну назвала причини зниження гривневої ліквідності

2 серпня 2018, 09:53

Недовиконання за зовнішніми запозиченнями у розмірі 56 млрд грн, які було передбачено на перший квартал, і незаміщення їх хоча би частково внутрішніми стало головною причиною зниження гривневої ліквідності.

Про це повідомила в.о. глави Міністерства фінансів України Оксана Маркарова у коментарі НВ Бізнес.

Також Маркарова зазначила, що серед інших факторів нижчої ліквідності можна назвати менші надходження від приватизації і відтермінування більшої частини дивідендів Національної акціонерної компанії Нафтогаз на другу половину року.

Відео дня

"З моменту покладання на мене обов’язків в.о. міністра ми активно працюємо над збільшенням запозичень на внутрішньому ринку, а також над додатковими джерелами фінансування, такими як дострокове погашення від Фонду гарантування та інші. Крім того, на фоні продовження виконання державного бюджету щодо доходів, додаткове поповнення ліквідності надійде у вигляді частини прибутку НБУ, прибутку НАК Нафтогаз у розмірі 17,2 млрд та від перевиконання по місцевим бюджетам", - додала вона.

Нагадаємо, що залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку до початку серпня 2018 року знизилися до рівня грудня 2013 року і склали 1,99 млрд грн. Скорочення за місяць становило 7,4 млрд грн.

Цікаво, що рік тому на Єдиному казначейському рахунку коштів було в 22 рази більше - 44 млрд грн, за липень 2017-го вони скоротилися на трохи більш ніж 1 млрд грн.

Зазначимо, що Держказначейство наприкінці липня цього року виділило позики Пенсійному фонду, аби покрити касовий розрив з надходжень єдиного соціального внеску та фінансування пенсій у липні.

Пізніше Маркарова заявляла, що Мінфін тримає під контролем низький рівень гривневих залишків на Єдиному казначейському рахунку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X