Гіперінфляція в Венесуелі перевищила 24000%

12 червня 2018, 11:32

У травні цього року рівень інфляції у Венесуелі перевищив 24500% в річному численні, а ціни щодня зростали на 2,4%.

Про це повідомив глава комітету з фінансів Національної асамблеї Рафаель Гусман, передає ТАСС.

"У травні гіперінфляція в Венесуелі склала 110,1%, накопичена - 1995,2%, в річному вираженні - 24571%. Ці дані показують, що не було зроблено нічого, щоб зупинити гіперінфляцію, і поки вони (уряд Мадуро - ред.) шукають способи зберегти владу, вони руйнують життя венесуельців", - сказав Гусман.

Відео дня

Офіційні дані про зростання цін у Венесуелі не публікуються вже кілька років.

Уряд країни в другій половині квітня вкотре підняв мінімальну зарплату. З урахуванням коштів, що виділяються на придбання продовольчих товарів, мінімальний гарантований дохід працюючого громадянина становить 2,55 млн боліварів. Водночас, згідно з підрахунками експертів з неурядових організацій, вартість продуктового набору на місяць для сім'ї з трьох осіб становить 120 млн боліварів.

Важке становище в країні змушує багатьох громадян Боліваріанської Республіки емігрувати. Тільки на території сусідньої Колумбії перебувають більш ніж 800 тис. венесуельців.

Нагадаємо, що ще за період з лютого 2017 року по лютий 2018 го рівень накопиченої інфляції у Венесуелі зріс на 6147%.

16 листопада минулого року Міжнародна асоціація свопів і деривативів (ISDA) визнала дефолт уряду Венесуели за державним боргом і облігаціями, випущеними нафтової держкомпанією PDVSA.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X