Хибні очікування. Міжнародне енергетичне агентство спрогнозувало ціни на нафту

9 лютого 2016, 14:08
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) очікує подальшого зниження вартості чорного золота і вважає, що нафтовий ринок у 2016 році залишиться перенасиченим

Про це повідомляє Прайм з посиланням на щомісячну доповідь агентства.

Розмір надлишку нафти над попитом на неї на світовому ринку, за даними агентства, навіть більший, ніж передбачалося раніше. Тому ціни на нафту лишатимуться низькими, вважають експерти.

Відео дня

Вартість нафти марок WTI та Brent на закритті 20 січня досягла найнижчих показників - 28,35 долара за барель і 27,88 доларів за барель відповідно. Після цього ціна Brent швидко піднялася вище позначки в 35 доларів за барель, а ціна нафти WTI практично не змінилася.

"Можливо, деякі з найбільш песимістичних прогнозів, які говорять про те, що ціни на нафту впадуть до 10 доларів за барель, занадто перебільшені, і попереду нас все ж чекають сприятливіші дні для нафтових цін", - пише МЕА, але уточнює, що ціни все ж таки лишатимуться низькими.

Якщо видобуток нафти з боку ОПЕК у першому кварталі 2016 року залишиться на рівні 32,7 мільйона барелів на день, то на ринку рівень зростання запасів сягне 2 мільйони барелів на день. А у другому кварталі 2016 року буде 1,5 мільйона барелів на день.

"Дані щодо пропозиції і попиту на ринку на другу половину 2016 року говорять про збільшення запасів – 0,3 мільйона барелів на день", - констатує МЕА.

Нагадаємо, один з найбільших інвестиційних банків світу Goldman Sachs не виключає того, що нафта впаде до $20 за барель.

Показати ще новини
Радіо NV
X