Гендиректор великого fashion-ритейлера в Україні пояснив, як провал переговорів з МВФ вплине на бізнес

4 вересня 2018, 20:31

Гендиректор мережі магазинів Intertop Ukraine, голова комітету з питань роздрібної торгівлі при СУП, Сергій Бадрітдінов розповів, як на український бізнес вплине невдале завершення переговорів з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Про це він повідомив в ефірі програми Гроші вперед! на Радіо НВ.

"Ми прораховували такий варіант, і це загрожує зростанням курсу [гривні до долара] до 40 грн/$і падінням продажів на 30-40%. Це буде дуже боляче", - розповів він.

Відео дня

Бадрітдінов підкреслив, що бізнесу буде складно працювати в таких умовах.

Крім того, він зазначив, що розраховує на курс гривні до долара на рівні 30-32 грн/$.

За його словами, імпортні товари будуть зростати в ціні, тому що вони залежать від курсу гривні. Тому попит на такі товари буде знижуватися.


Нагадаємо, що в березні 2015 року Україна і МВФ підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.

Зараз Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення до економічно обґрунтованого рівня. Підвищення, за різними оцінками, може скласти від 30% до 60%, у зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий пропонованому України варіанті компромісу в переговорах з МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

26 липня Кабмін вкотре відклав підвищення цін на газ для населення.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд України в 2017 році прийняв рішення про підвищення газових цін, що дозволило отримати черговий транш кредиту МВФ. Однак згодом Кабмін в односторонньому порядку відмовився від виконання цього зобов'язання.

7 червня Верховна Рада прийняла закон про Вищий антикорупційний суд. Пізніше, 12 липня Рада внесла зміни в закон Про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційного суду всіх підслідних йому справ з дня початку його роботи, що було важливою вимогою Фонду.

Пізніше стало відомо, що місія МВФ буде працювати в Києві в період з 6 по 19 вересня.

Показати ще новини
Радіо НВ
X