Газпром збільшив постачання газу на окупований Донбас

16 травня 2018, 09:14

Російський монополіст компанія Газпром за перші три місяці 2018 року поставив на непідконтрольні території Донецької та Луганської областей 1,2 млрд куб. м газу, що на 12% більше, ніж в першому кварталі 2017 роки (1,1 млрд куб. м) і на 24,8% більше, ніж в січні-березні 2016 роки (995 млн куб. м).

Про це компанія повідомила у своїй звітності, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Зазначимо, що в 2016 році Газпром заявив про постачання на непідконтрольні Україні території Луганської та Донецької областей 2,4 млрд куб. м газу, що на 40,6% або на 0,7 млрд куб. м більше, ніж у 2015 році.

Відео дня

Крім того, наприкінці червня 2017 року російський монополіст повідомив, що поставив на окупований Донбас газ обсягом 5,5 млрд куб. м. на суму понад $1 млрд.

Слід зазначити, що керівництво Газпрому неодноразово заявляло, що постачання газу до ОРДЛО триває на підставі контракту з Нафтогазом від 2009 року.

У лютому цього року Газпром заявив, що заборгованість Нафтогазу за газ, що поставлявся з 2013 року до першого кварталу 2017 року, становить $ 3,3 млрд.

У свою чергу, Нафтогаз неодноразово заявляв, що буде оплачувати Газпрому лише замовлені та прийняті поставки природного газу, тоді як декларовані ним поставки газу на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей до таких не належать.

У Нафтогазі зазначали, що компанія не бере газ за контрактом із Газпромом на ГВС Прохорівка і Платове на кордоні з РФ.

Нагадаємо, що Стокгольмський арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ, який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

Наприкінці лютого цього року Газпром припинив виставляти рахунки Нафтогазу за поставки газу в окуповані райони Донбасу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X