Газпром заявив про новий газопровід в обхід України

25 квітня 2018, 08:34

Російський монополіст – компанія Газпром – не виключає будівництва нового газопроводу Північний потік-3, якщо Євросоюз підтвердить потребу в російському газі.

Про це заявив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв у інтерв'ю Росії 24, передає Коммерсант.

"Ми завжди говорили, що ми поставимо газу Європі стільки, скільки буде необхідно. У нас є запаси підтверджені, у нас є транспорт, ми будуємо нові транспортні маршрути. Якщо Європа заявить свої потреби, готова буде підписати необхідні контракти, то я не виключаю, що будуть потрібні ще нові газотранспортні проекти – Північний потік-3, наприклад", – сказав Медведєв.

Відео дня

Раніше голова правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться у 10 разів.

Нагадаємо, що дані квартального звіту Єврокомісії з європейських газових ринків свідчать, що газотранспортна система України за підсумками 2017 року забезпечила 44% поставок російського газу в країни ЄС, що на 1% більше, ніж роком раніше.


Зараз будується друга лінія газопроводу Північний потік. Північний потік - 2 – російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність із вже наявним Північним потоком – 55 млрд куб. м газу. Очікується, що він буде введений у експлуатацію в 2019 році.

Північний потік - 2 пройде уздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну і інші транзитні країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X