Газпром вирішив оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу

16 січня 2018, 17:26

Газпром назвав некоректним трактування його заяви про те, що компанія не буде оскаржувати остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з Нафтогазом України. Газпром нагадав, що ще раніше подав заяву до Апеляційного суду округу Свеа (Швеція), і тепер має намір уточнити її параметри.

Про це повідомив заступник голови правління Газпрому Александр Медведєв в коментарі російському Интерфаксу.

Медведєв зокрема назвав "неправильне" трактування своєї цитати про те, що Газпром не буде оскаржувати рішення суду після винесення остаточного рішення.

Відео дня

"Ми не відкликаємо нашу апеляцію щодо проміжного рішення. Ба більше, вихід остаточного рішення означає, що в рамках первісної апеляції будуть зроблені необхідні уточнення", - пояснив він.

Топ-менеджер уточнив, що Газпром не погоджується з рішенням тільки в тій частині, яка не влаштовує російську компанію.

"Ми подаємо апеляцію щодо тієї частини рішення, яка нас не влаштовує або влаштовує не в повній мірі", - сказав він.

Тобто, апеляція не стосується зобов'язання Нафтогазу виплатити Газпрому борг в $2 млрд, оскільки вона прийнята на користь російського монополіста.

"Досі вони присуджену суму не сплатили... Ми очікуємо від української сторони якнайшвидшого виконання рішення. Тим більше, що кожен день $600 тис. штрафів і пені нараховуються українській стороні", - сказав Медведєв.

Читайте також: Європейські газотрейдери втратять до $1,5 млрд через рішення Стокгольмського арбітражу - Bloomberg

Нагадаємо, що в червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений в 2013-2014 роках газ, а також грошових коштів за формулою "бери або плати".

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України.

Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 року одержали окреме рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на поставку газу.

Суд відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу "бери або плати" при поставках природного газу Україні, на якому грунтувалася велика частина претензій Газпрому.

7 листопада російський монополіст Газпром подав до апеляційного суду округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

22 грудня 2017 року Нафтогаз заявив, що виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу по всіх спірних питаннях.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Також українська компанія домоглася скасування вимог Газпрому "бери або плати" на $56 млрд.

Крім того, Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для Нафтогазу України, що купується у Газпрому в 2014 році, на 27,4%: з $485 до $352 за 1 тис. куб. м.

Арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ, який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

Втім, рішенням арбітражу за контрактом про постачання газу, Нафтогаз повинен виплатити Газпрому близько $2 млрд заборгованості за поставлений газ в попередні періоди.

У той же час в Нафтогазі відзначають, що остаточні обсяги розрахунків між компаніями будуть остаточно визначені після рішення суду по контракту про транзит газу, очікується в кінці лютого.

Показати ще новини
Радіо НВ
X