Газпром відмовився від переговорів з Україною та Євросоюзом

14 вересня 2018, 08:20

Представники російського монополіста - компанії Газпром не взяли участі в тристоронніх консультаціях Єврокомісія-Росія-Україна щодо газу на експертному рівні 12 вересня.

Про це повідомив глава Нафтогазу України Андрій Коболєв під час "круглого столу" в Києві, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"На жаль, з боку РФ, з якоїсь причини, представники Газпрому не приїхали на консультацію. Напевно, вважають, що це не дуже цікаво", - сказав він.

Відео дня

Нагадаємо, що експертні консультації були заплановані на 12-13 вересня в Брюсселі, на них планувалося обговорити транзит газу через газотранспортну систему України після 2019 року і потреби ЄС у газі.

Наприкінці травня Україна і Євросоюз домовилися почати тристоронні переговори за участю Росії щодо транзиту газу в Європу.

За підсумками переговорів 17 липня в Берліні була досягнута домовленість, що група експертів високого рівня зустрінеться в середині вересня для обговорення питання транзиту газу з РФ в ЄС через Україну після 2019 року.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова продовжити контракт на транзит газу через Україну в разі "врегулювання" спору між Нафтогазом і Газпромом.

Водночас в самому Нафтогазі наголосили, що згадані Путіним два спори вже були врегульовані в Стокгольмському арбітражі. І проблема "лише" в тому, що Газпром не виконує рішення арбітражу - не постачає газ в Україну за цінами, які визначив арбітраж, і не платить нам $2,6 млрд компенсації, яку визначив арбітраж.

Зазначимо, що раніше голова правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X