Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Газпром винен Україні $8,5 млрд – Гройсман

16 березня, 18:34
2938
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Гройсман: Ми не обговорюємо рішення Стокгольмського суду, а Росія в черговий раз показала, що вона нехтує міжнародним правом

На сьогоднішній день за рішеннями судів російський монополіст Газпром винен Україні $8,5 млрд.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі Радіо НВ.

"Газпром нам винен гроші. На сьогоднішній день, після рішення Стокгольмського арбітражу це вже майже $8,5 млрд: $2,5 млрд за рішенням Стокгольма і ще $6 млрд - за рішенням українських судів за позовом Антимонопольного комітету і Міністерства юстиції", - сказав він.

"Ми не обговорюємо рішення Стокгольмського суду. А ось Росія в черговий раз показала, що вона нехтує міжнародним правом і відмовляється поки що виконувати рішення арбітражу, який є абсолютно справедливим", - додав прем'єр.

За його словами, в даному випадку є тільки одне питання - це дії України сьогодні по примусовому стягненню. Це можливо завдяки міжнародним процедурам.

"Сьогодні Нафтогаз і Мін'юст цим займаються аж до опису та арешту майна", - уклав Гройсман.

Нагадаємо, в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Крім того, 13 березня Київський апеляційний господарський суд відмовив Газпрому в задоволенні скарги на штраф Антимонопольного комітету України в 171 млрд грн, накладений на російську компанію. Українське відомство оштрафувало Газпром ще в 2015 році за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Головне

Україна/Події

Вчора, 16:31

article_img
Насіров через суд поновився на посаді голови ДФС

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Щодня ввечері вам буде приходити добірка кращих матеріалів за день

Підписатися