Газпром попросив Нафтогаз обгрунтувати нові умови транзиту

24 квітня 2018, 13:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Російський Газпром і Нафтогаз України поки не приступали до переговорів про майбутнє транзиту російського газу через Україну - є лише консультації на цю тему. При цьому російський монополіст просить українську сторону внести ясність з приводу умов транзиту після 2019 року, коли закінчується термін дії контракту.

Про це в Берліні заявив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв, передає Интерфакс.

"Поточний контракт за жодних умов, навіть у разі зміни Сонця і Місяця, продовжуватися не буде... Але це не означає, що транзиту не буде", - сказав він, додавши при цьому, що предметних переговорів з Нафтогазом "поки немає, є консультації ".

Відео дня

Медведєв нагадав, що Україна ще не виконала вимоги Європейського Енергоспівтовариства з розділення ГТС, в зв'язку з чим у Газпрому поки немає розуміння, на яких принципах буде організовано транзит, який буде тариф.

"Україна має обґрунтувати економічну привабливість транзиту через свою територію... Підсумком міг би стати не тільки обсяг, але й умови транзиту", - заявив заступник голови правління Газпрому.

При цьому він наголосив, що пропозиція України має враховувати "зрушення нашого центру газовидобутку": "Це стосується не тільки до ставок і обсягів тарифу - дуже багато економічних умов транзиту".

Раніше в Нафтогазі повідомили, що проводять переговори із Газпромом щодо нового транзитного контракту, зустріч проходять "в середньому раз на місяць". За словами головного комерційного директора компанії, українська сторона "чітко говорить Газпрому", що якщо не буде транзиту через Україну після 2020 року, то Нафтогаз вимагатиме збільшення транзитного тарифу вже сьогодні з тим, щоб економічне знецінення української ГТС в разі відсутності транзиту було відшкодовано вже зараз.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X