Газпром попросив Нафтогаз обгрунтувати нові умови транзиту

24 квітня 2018, 13:55
714
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Газпром каже, що Україна повинна обґрунтувати економічну привабливість транзиту

Російський Газпром і Нафтогаз України поки не приступали до переговорів про майбутнє транзиту російського газу через Україну - є лише консультації на цю тему. При цьому російський монополіст просить українську сторону внести ясність з приводу умов транзиту після 2019 року, коли закінчується термін дії контракту.

Про це в Берліні заявив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв, передає Интерфакс.

"Поточний контракт за жодних умов, навіть у разі зміни Сонця і Місяця, продовжуватися не буде... Але це не означає, що транзиту не буде", - сказав він, додавши при цьому, що предметних переговорів з Нафтогазом "поки немає, є консультації ".

Медведєв нагадав, що Україна ще не виконала вимоги Європейського Енергоспівтовариства з розділення ГТС, в зв'язку з чим у Газпрому поки немає розуміння, на яких принципах буде організовано транзит, який буде тариф.

"Україна має обґрунтувати економічну привабливість транзиту через свою територію... Підсумком міг би стати не тільки обсяг, але й умови транзиту", - заявив заступник голови правління Газпрому.

При цьому він наголосив, що пропозиція України має враховувати "зрушення нашого центру газовидобутку": "Це стосується не тільки до ставок і обсягів тарифу - дуже багато економічних умов транзиту".

Раніше в Нафтогазі повідомили, що проводять переговори із Газпромом щодо нового транзитного контракту, зустріч проходять "в середньому раз на місяць". За словами головного комерційного директора компанії, українська сторона "чітко говорить Газпрому", що якщо не буде транзиту через Україну після 2020 року, то Нафтогаз вимагатиме збільшення транзитного тарифу вже сьогодні з тим, щоб економічне знецінення української ГТС в разі відсутності транзиту було відшкодовано вже зараз.

Вибір редакції

Футбол

Сьогодні, 04:08

article_img
Вони не пройшли. Реакція соцмереж на перемогу Динамо і поразку Шахтаря в Лізі Європи
Ігри

Сьогодні, 07:02

article_img
Бюджетний геймінг. Як економити на іграх для PlayStation 4 і Xbox One
Політика

Вчора, 22:19

article_img
Забезпечити голоси. Що передбачала виборча піраміда, яку викрила СБУ

Головне

Події

Сьогодні, 13:54

article_img
Амосова намагалася захопити будівлю Національного медуніверситету імені Богомольця - МОЗ
Країни

Вчора, 21:27

article_img
Оголошення вироку Манафорту призначили на 8 березня
Події

Сьогодні, 20:29

article_img
ФСБ заявила про затримання в окупованому Криму 18-річного українця