Газпром побудував морську ділянку нового газопроводу в обхід України

2 травня 2018, 08:28

30 квітня російський монополіст Газпром у чорноморського узбережжя Туреччини завершив укладання морської ділянки першої нитки газопроводу Турецький потік.

Про це повідомила прес-служба компанії.


Газпром будує газопровід Турецький потік через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка Турецького потоку потужністю 15,8 млрд куб. м газу на рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, - для ринку Центральної та Південної Європи.

Відео дня

Протяжність кожної нитки морської магістралі - понад 900 км. В кінці 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом Турецький потік. Будівництво першої нитки газопроводу планувалося завершити в березні 2018 року, а другої - в 2019 році.

Інвестиції Газпрому в проект Турецького потоку на 2018 рік заплановані в розмірі 182,4 мільярда рублів (близько $3,2 млрд) проти 92,8 млрд руб (близько $1,6 млрд) у 2017 році. Вартість будівництва Турецького потоку оцінюють в $6 млрд.


Середня швидкість будівництва на глибоководді, яке веде судно Pioneering Spirit, склала 4,3 км в день. Максимальна продуктивність - 5,6 км на добу - була досягнута двічі в лютому цього року, повідомляє Газпром.

"З 7 травня 2017 року, коли почалася трубоукладальних кампанія, сумарно за двома ниткам побудований вже 1161 км морського газопроводу, що становить 62% від його загальної протяжності", - цитує прес-служба голови правління Газпрому Олексія Міллера.

Газпром почав будівництво в Чорному морі газопроводу Турецький потік 7 травня 2017 року.

Нещодавно Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів.

При цьому, що Європейський Союз і секретаріат Енергетичного співтовариства публічно виступили за збереження транзиту газу через газотранспортну систему України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X