Зростання цін неприйнятне. Гройсман допустив перенесення запуску ринку електроенергії

11 травня 2019, 21:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступає проти введення ринку електроенергії, якщо це призведе до її подорожчання для населення.

Про це він заявив в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

"Я категорично проти введення будь-яких інновацій, які можуть призвести до збільшення ціни для споживача. Для мене це неприйнятно. Тому в даному випадку, Міненерго зараз над цим працює, ми аналізуємо. Не можна допустити зростання цін для людей", - сказав Гройсман.

Відео дня

У той же час він зазначив, що питання перенесення терміну запуску ринку електроенергії - це питання парламенту, оскільки саме він затвердив закон, яким передбачив введення ринку з 1 липня цього року.

Прем'єр також розраховує, що прогнози нового етапу зростання цін в Європі на природний газ через 6-9 місяців після зростання світових цін на нафту виявляться помилковими.

"Давайте не будемо робити таких поганих прогнозів. Я все ж таки вважаю, що ціни будуть на нижчій межі, ніж 8,55 тис. грн (встановлена восени 2018 року ціна поставки газу за спецзобов'язаннями або PSO), і Нафтогаз повинен це забезпечити" , - зазначив Гройсман.

На липень 2019 року в Україні заплановано запуск нової моделі оптового ринку електроенергії - з урахуванням закону Про ринок електроенергії, прийнятого в квітні 2017 року.

Передбачається перехід від роботи за моделлю "єдиного покупця" до повномасштабного конкурентного ринку, який передбачає двосторонні договори між виробниками та споживачами, введення балансуючого ринку, ринку "на добу вперед" і внутрішньодобового ринку.

Інтерв'ю Володимира Гройсмана на Радіо НВ:

Редактор: Інна Семенова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X