Грошова допомога пенсіонерам. Хто може отримувати виплату від ООН

Допомога надається вразливим категоріям (Фото:НБУ / Flickr)
Хто з пенсіонерів може отримати допомогу
Допомога надається вразливим категоріям, серед яких:
- пенсіонери;
- особи з інвалідністю;
- одинокі матері або батьки;
- багатодітні родини;
- малозабезпечені сім'ї з-поміж внутрішньо переміщених осіб.
Нагадаємо, допомогу можна отримати, подавши заявку на платформі єДопомога, яка має три напрямки:
Крім наявності статусу ВПО, отримувачі виплати мають бути особами з-поміж тих, хто:
- перебуває на тимчасово окупованих територіях;
- перебуває на деокупованих територіях;
- перебуває на територіях, на яких відбуваються активні бойові дії.
Жителі яких громад можуть отримати виплати
Перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуть виплати, затверджує Мінреінтеграції. Цей перелік не є фіксованим — він регулярно актуалізується.
Станом на 17 серпня 2022 року діє оновлений перелік територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). Загалом у переліку, затвердженому відповідним наказом Мінреінтеграції, наразі 323 громад у 9 областях, а саме:
Донецька — 66 громад;
- Харківська — 56 громад;
- Дніпропетровська — 9 громад;
- Луганська — 37 громад;
- Запорізька — 54 громад;
- Херсонська — 49 громад;
- Миколаївська — 26 громад;
- Сумська — 21 громада;
- Чернігівська — 5 громад.
У Мінсоцполітики відзначають, що запити від міжнародних організацій на реєстри заявок, як правило, мають декілька критеріїв.
«Наприклад, це пенсіонер+визначений регіон або інша соціальна категорія! Так, наприклад, в крайньому реєстрі, що було надано до Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, була зазначена інформація по заявках з переліку категорій, таких як: малозабезпечені родини та особи з інвалідністю другої групи, які зареєстровані у визначених міжнародною організацією територіях (Луганська, Донецька, Херсонська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська та Запорізька області)», — підкреслюють у відомстві.
Мінсоцполітики також звертає увагу, що наразі складний час — для кожного українця й ресурси навіть у міжнародних організацій є обмеженими.
«Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль задля збільшення кількості міжнародних організацій, що можуть надати грошову допомогу українцям, що постраждали від війни», — резюмують у відомстві.
Нагадаємо, Український ветеранський фонд фінансуватиме ветеранський бізнес на суму від 500 тисяч гривень до мільйона, а Уряд шукає альтернативи для підвищення пенсій в складних умовах формування бюджету на наступний рік.
